Установка замку способи: і хвіртку варіанти

Багатьох власників заміської нерухомості турбує такий питання, як встановлення замків на хвіртку. Тут доводиться враховувати безліч цікавинок, оскільки хвіртка відрізняється від простої двері своєю конструкцією, до того ж їй доводиться витримувати несприятливий вплив і значні навантаження зовнішнього середовища.

Щоб вирішити, як встановити замок, потрібно врахувати конструкцію самої хвіртки і вибрати підходящий для неї замок.

Вибір замку

За типом установки

За типом установки зможуть бути врізними, накладними і навісними, а їх вибір залежить не лише від ваших особистих переваг, але й від конструкції хвіртки (див. Які конкретно хвіртки краще — робимо вибір).

Отже:

 • Навісний можливо встановлено фактично на будь-яку хвіртку. Але він самий ненадійний щодо злому і до того ж не ергономічний в експлуатації, оскільки вимагає установки клямки або іншого внутрішнього закриває пристрою, що застосовується під час перебування господарів на ділянці. Установка замка в способы: и калитку варианты

 • Накладні цінуються за відсутність необхідності і легкість установки порушувати конструкцію хвіртки і знижувати її міцність. Такі зовні закриваються ключем, а з внутрішньої сторони — за допомогою вертушки.
 • Найбільш якісні і популярні — врізні. Але їх установка ймовірна не незмінно або вимагає додаткових зварних робіт.

За типом механізму

Вирішуючи, який замок вибрати, потрібно враховувати властивість механізму нормально працювати в будь-яких погодних умовах.

Давайте подивимося, як ведуть себе різні типи механізмів, встановлені на хвіртку:

 • Циліндровий. Механізм, укладений в такий замок, виконаний з величезною точністю, виходячи з цього крім того, невелика крапля води, що потрапила в нього і перетворилася в лід, порушить його роботу. Виходячи з цього при вирішенні завдання, як встановити замок циліндрового типу, потрібно продумати його захист від пилу і вологи.
 • Сувальдний. Більш стійкий до негативних умов експлуатації, але при прямому попаданні в нього рідини крім цього може відмовити. Виходячи з цього при відсутності можливості врізки його крім цього потрібно обезопасисть додатковими конструктивними елементами.

Для довідки. В якості захисту для замку до хвіртки приварюють залізний «кишеню» — порожнина, в яку монтується закриває пристрій. Не зайвим буде і пристрій козирка над хвірткою.

Установка замка в способы: и калитку варианты

 • Електромагнітний. Якщо ви не розумієте, як зробити замок на хвіртку максимально надійним і довговічним, зверніть увагу на замки без механізму, воображающие собою вміщену в залізний корпус обмотку з металевим магнітопроводом. При попаданні в обмотку електричного струму вона утримує хвіртку в закритому положенні.Так як в такому замку немає рухомих частин, і ламатися в ньому нема чому, що і робить його самим надійним для застосування в якості зовнішнього. Але електромагнітний замок вимагає постійного електроживлення, що не незмінно реально.
 • Електромеханічний. Крім обмотки має закриваючий механізм, який дозволяє відкривати і закривати хвіртку простим ключем і за відсутності керуючої напруги.

Монтаж замку

Якщо ви визначилися з видом закриває пристрою і вже купили його, настав час розібратися, як поставити замок на хвіртку.

З навісним замком все легко: необхідно на одному рівні на рамі самої хвіртки і на стовпі вушка, в які буде вдеваться дужка замка. З накладними і врізними замками потрібно буде повозитися триваліше. Особливо в разі, якщо ваш вибір припав на замок з електронним або електромеханічним управлінням, до якого необхідно підвести напругу.

Установка накладного замку

Конструкція хвіртки для установки накладного замку зобов’язана уявляти собою або суцільне міцне полотно, або рамкову конструкцію з наявністю Т-подібного з’єднання горизонтального профілю з рамою.

Для довідки. В принципі, ймовірна і установка замку на хвіртку з кованих елементів або сітки: для цього досить приварити з внутрішньої сторони хвіртки тверду залізну пластину, на яку він буде кріпитися. Але в цьому випадку замок можливо буде легко відкрити без ключа, просунувши руку до внутрішньої частини між елементами ковки.

Установка замка в способы: и калитку варианты

Інструкція, як встановити замок на хвіртку:

 • Зробіть розмітку: прикладіть замок до площини хвіртки в потрібному місці або до Т-подібної конструкції і відзначте положення майбутніх кріпильних отворів.
 • Крім цього розмітьте розташування личини замку.
 • Просвердлите отвори і з допомогою відповідних інструментів наріжте в них різьблення під кріпильні гвинти.
 • Контур личини висвердліть свердлом М4, по закінченні чого обробіть краю отвору шарошкой, щоб позбутися від зазубрин.
 • Установіть і закріпіть замок.
 • Відповідна частина, у разі якщо дозволяє конструкція, прикручується до зовнішньої рами хвіртки по закінченні пристрою отворів і попередньої розмітки з різьбленням. Або ж відповідь вирізається отвір болгаркою в самій рамі.
 • У разі якщо замок вимагає підведення напруги, то потрібно буде затратити зусилля і час на прокладання проводів. Потрібно, щоб рама хвіртки складалася з профільних труб (див. Хвіртка з профільних труб разом з воротами), тоді вам не потрібно буде захищати і ховати проводи — їх можливо буде пропустити в труби, а для прокладки відкритих ділянок застосовувати кабель-канали і ДЛТ-переходи.

  Установка врізного замку

  Несложнее всього вирішити проблему, як врізати замок в залізну хвіртку, в той час, коли її рама зварена з профільних труб великого перерізу: для того щоб, щоб внутрішня частина замку помістилася в порожнині труби. Зараз випускаються особливі вузькі замки, призначені якраз для таких цілей.

  В цьому випадку вам не доведеться довго думати, як поставити замок у хвіртку — процес монтажу нічим не відрізняється від установки замків в залізні двері.

 • На торці профілю робиться прямокутна розмітка за розміром задньої торцевої частини замку.
 • По закінченні вирізання металу по розмітці з’явилася в нішу вставляється замок, а на профілі відзначаються точки кріплення, в яких після закінчення висвердлювання нарізається різьба.
 • Наступний етап — розмітка отвору під замок. Робити її необхідно дуже пильно, абсолютно вірно знявши розміри з замикаючого пристрою і перенісши їх на профільну трубу рами.
 • Абсолютно вірно так само розмічається і висвердлюється отвір для квадратного стрижня, який з’єднає замок з дверними ручками.
 • Висвердливши всі отвори, засуньте замок в паз, вставте в нього личинку і закріпіть їх саморізами. Установка замка в способы: и калитку варианты
 • Вставте в отвір квадратний стрижень, надягніть на нього ручки з накладками і відзначте на профілі розміщення отворів для стяжних болтів. По закінченні їх висвердлювання залишиться лише стягнути накладки приятель з іншому. Установка замка в способы: и калитку варианты
 • Відповідна планка для фіксації замку встановлюється на стовпі по закінченні закінчення монтажу закриває пристрою.
 • Якщо ви не розумієте, як врізати замок у хвіртку з профнастилу, рама якої зроблена з вузької труби або куточка, то для цього вам потрібно попередньо зробити залізний короб (кишеню) і приварити його до рами хвіртки.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.