Установка замків в залізні двері: несложнее ніж ви думали

У даній статті ми поговоримо про замки. Установка замків в залізні двері — дуже важливий процес, який потребуватиме від установника особливих інструментарію і навичок.

Установка замку в залізні двері значно частіше включає врізку одного з двох типів замкових конструкцій: сувальдная або циліндрова. Коротко розглянемо обидва типи замків.

Типи замків

Циліндровий замок

Установка замков в железную дверь: несложнее чем вы думали

Інакше кажучи, ці замки ще іменують британськими. Замок містить в собі таємний механізм, де робочою частиною виступає циліндр, талановитий повертатися тільки в тому випадку, якщо в циліндричну свердловину засунуть вірний ключ.

Даний механізм (личинка, сердечник) інстальований у звичайний корпус.Завдяки стандартизації личинки, вироблені різними компаніями, взаємозамінні.

Ключі циліндрових замків надскладною форми з безліччю отворів та вирізів, і час від часу бічній перфорацією. Вважаються вельми стійкими до підбору ключів.

Циліндрові металеві конструкції бувають двосторонніми і односторонніми, і відповідно з заголовками розкриваються ключем або з двох, або з одного боку.

При встановленні для того щоб типу замка необхідно простежити, щоб він не підтримував поверхню полотна дверей. У неприємному випадку замок повинен бути прикритий броньованої накладкою, яка закріплена зсередини приміщення.

Сувальдні замки

Установка замков в железную дверь: несложнее чем вы думали

Замкова конструкція, де таємна частина складається з пакету сувальд (пластин) з фігурними розрізами, які в момент відкриття замку виштовхуються перебувають на борідці ключа виступами.

Пластини з’єднані в одному пакеті і пружні. У вирізах пластин варто ригель. Пересування ригеля ймовірно тільки тоді, в той час, коли при повороті ключа сувальди наводяться в необхідне положення.

Перед тим як встановити замок в залізні двері, корисно знати, що сувальдні замки відрізняються своєю міцністю. Їх досить важко розкрити, застосовуючи необтесану силу. Властивість протидіяти силових дій залежить від кількості ригелів в замковій конструкції.

До недоліків цього типу конструкції відноситься величезна замкова свердловина: в неї легко входять відмички. Але сучасні замки зазнали послідовність удосконалень: фальшиві пази, розпізнавання відмичок і т. д. В разі втрати ключа (див. Як відкрити вхідні двері без ключа), потрібна заміна або ротація в замку сувальд.

Послідовність встановлення замка

Отже:

 • Установка замків на залізні двері починається з виміру габаритів замку, переносимо їх до торця дверей, беручи з запасом в один-півтора міліметри для зручності монтажу.
 • Прорізаємо болгаркою вертикальні отвори. Просвердлюємо заздалегідь, застосовуючи вузьке свердло діаметром три-чотири міліметри горизонтальні прорізи. Для даної роботи використовуємо дрібні кола, оскільки величезні не дозволять зробити прорізи з-за своєї величини.
 • Застосовуючи зубило і молоток, вибираємо виріз. плоским напилком і Шарошкой готуємо зроблений отвір у відповідності з габаритами замку. Установка замков в железную дверь: несложнее чем вы думали
 • Далі необхідно визначити ті місця, де будуть гвинти, на яких кріпиться замок, свердлимо виходячи з: діаметр свердла — 0,6 міліметра. Нарізаємо різьблення.
 • Встановлюємо замкову конструкцію на гвинтах, вже знаючи, де буде размешаться замкова свердловина, переносимо їх на одну сторону полотна (в більшості випадків, зовнішній лист).
 • Робимо отвір вузьким свердлом по центру проектованої свердловини замку.
 • У разі якщо потрапляємо абсолютно вірно центр, прикладаємо накладку свердловини замку, вимальовуємо її отвір для ключа. Знімаємо замок і высверливаем розмітку, проконтролювавши накладенням свердловини замку. Вироблені робота зовсім обробляємо шарошкой з діаметром шість міліметрів.
 • Встановлюємо на гвинтах замок, контролюємо плавність виводу і повороту ключа, плавність ходу замку.
 • У разі якщо все в межах норми, робимо наскрізне свердління в центрі свердловини замку: через замок, щоб вийти на іншу сторону полотна. Використовуємо довгий свердло діаметром до двох з половиною міліметрів.
 • Робимо подібні роботи з іншого боку для виготовлення зворотного свердловини замку.
 • У разі наявності обробки, в ній робляться такі ж замкові свердловини. Накладки свердловин кріпляться на обробку.
 • Залишається виконати отвори в торці коробки для засувів замку. Діаметр повинен бути більше, ніж самі ригеля (засуви). Для цього помічаємо зубною пастою засуви замку, закриваємо двері, проворачиваем ключ, набуваємо відбиток на коробці.
 • Так як отвори під засуви досягають п’ятнадцяти-сімнадцяти мі, то без великих свердел, фрез або шарошок не обійтися. Не дивлячись на те, що можливо вирізати неспеціалізований проріз, застосовуючи болгарку, а після цього прочистити надфілем або шарошкой. Необхідно бути обережними, не послабити отвір, інакше здасться нещільне прилягання коробки до дверей. Не забувайте про ущільненні.
 • Встановлюємо замок і накладки (див. Накладки на двері установка: і декоративні види). Хороші замки прослужать 15-20 років. Після цього настає знос сувальд, ключів. Потрібно вчасно поміняти замки (див. Ремонт замків в залізних дверях).
 • Установлення замка на залізну двері закінчена.

Ключові принципи вибору замку

Отже:

 • Один імпортний якісний замок краще двох, але нехороших замків.
 • Три замку зайві, а два — найкращий варіант. Перевищення потрібної кількості замків призводить тільки до послаблення жорсткості конструкції залізних дверей. Можливо встановити один замок з застосуванням двох ключових механізмів, в якому є можливість один механізм блокувати іншим.
 • Краще один захищений замок середнього рівня, ніж два великого рівня, але незахищені.
 • Недорогий замок буде не лише несложнее розкрити, він ще буде проблематичним в експлуатації.
 • Установка замків у двері передбачає наявність різних систем: один — сувальдний, інший — циліндровий.
 • Необхідно виділити особливу увагу захисту замкових конструкцій від розтину. Наприклад, сувальдні схильні висвердлювання. Циліндрові — вибивання, перелому, висвердлювання. Від вандалізму захист може виявитися марною і тут злочинець можливо обмежений лише неможливістю створювати сильний шум у величезному будинку. А от для боротьби з відмичками необхідно ставити замки з хорошою стійкістю до зломів.
 • Циліндр хорошого рівня більш стійкий по відношенню до відмичок і таен, а сувальдная конструкція — до силового дії.
 • Звертайте увагу не лише на ціна замку, але і на репутацію виробника, відгуки на тематичних форумах, рекомендації консультантів і т. д.
 • Доброго замку зобов’язана відповідати хороша залізні двері (див. Як вибрати вхідні залізні двері).
 • Установка замків в залізні двері не повинна бути єдиною мірою. Не рахуючи фактично замків повинні використовуватися і інші методи захисту: сигналізація, консьєрж, відеоспостереження.
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.