Врізний замок у хвіртку – вибираємо і встановлюємо

Зараз замок на хвіртці став не тільки декоративним елементом «від протягів». Це потрібна міра обережності проти несанкціонованого проникнення, виходячи з цього необхідно вибирати якісні і функціональні запірні пристрої.

А як його можливо вірно вибрати і надійно встановити своїми руками, не звертаючись до експертів? направлятися деяким правилам і прислухатися до рекомендацій фахівців.

Спробуємо дати повне і похожое на правду поняття про те, що таке якісний врізний замок для хвіртки, і що необхідно, щоб самому поставити його на будь-яке полотно.

Врізний замок

Основні поняття

На хвіртку в паркані постійно доводиться величезна сила дії. Сам паркан стаціонарний, а ворота весь час рухаються, розкриваючись або відкочуючись. Механіка незмінно під дією динамічних навантажень, деталі зношуються, іржавіють і приходять в непридатність.

Отже, необхідно вибирати якісні запірні пристрої, які не зламаються в самий невідповідний момент. Це повинні бути міцні вироби, потрібно провідних виробників, які вже змогли себе зарекомендувати якістю і довговічністю товару.

І не тільки безвідмовність тут стоїть на чолі кута. Якщо ви не потрапите у двір – це ще півбіди, а от у разі якщо в тому напрямку потрапить злочинець, це погано.

Виходячи з цього врізний замок хвіртки повинен ще і відповідати вимогам безпеки, мати великий рівень захисту. Найпростіше запірний пристрій можливо при певному умінні відкрити цвяхом.

Врезной замок в калитку – выбираем и устанавливаем

Порада: при таких умовах: крім того простий замок врізний для хвіртки необхідно закріплювати у спеціальний «футляр», який виготовлений з металу. Так він не тільки буде «вандалоустойчив», але і волога в нього не потрапить.

До речі, обставиною стрімкого механізму виходу з ладу є як раз волога, до того ж пил, що потрапляє всередину корпусу. Так що захисний кожух все одно потрібен.

У разі якщо всередину потрапить вода, зимовий період ви ризикуєте за великим рахунком хвіртку не відчинити. Підбирайте водонепроникні матеріали і забезпечуйте герметичність футляра.

Вибір: неприємність?

У разі якщо знати, що вибирати і як – не неприємність. Однак споживачі зараз більше спостерігають на ціну і зовнішній вигляд, ніж на функціональність і рівень якості.

Виходячи з цього сходу говоримо про те, чого купувати не потрібно. Самим вскрываемыми і дуже ненадійними є навісні замки, пізніше за переліком – рейкові (більш детально див. Як відкрити вхідні двері без ключа)

Для їх розкриття зломщикові потрібно близько хвилини крім того менше. Не вельми надійні і механізми з хрестовим ключем або з циліндром. І, очевидно, ні за яких обставин не потрібно брати саморобні варіанти.

Врезной замок в калитку – выбираем и устанавливаем

Як раз замки врізні для хвіртки будуть самим вірним вибором! У стулку вони вбудовуються наглухо, закріплюються лицьовій планкою, і вона ж служить в якості направляючої для засува.

Підбираючи запірний пристрій, на засув і звертайте увагу: подивіться, чи добре вона кріпиться до корпусу, заміряйте її товщину (повинна бути не менше 2,5 мм).

Така деталь постачає для моделі замку довговічність і надійність. Засув повинен бути із стрижнів-циліндрів, які прокручуються близько осі, їх фактично нереально розпиляти, полотно при обертанні циліндра.

Установка

Врізка замка у хвіртку – також технологічний процес, що має свої етапи і нюанси. У разі якщо залізна хвіртка, і в якості каркаса використані профільні труби (в більшості випадків прямокутні), то запірний пристрій необхідно підбирати під вже наявний розмір (див. Як зробити хвіртку з профнастилу та профільної труби). Іншими словами, необхідно, щоб замок нормально помістився в порожнину рамної труби.

на даний момент серед речень є особливі замки, призначені якраз для таких цілей. У разі якщо придбати такий пристрій з повним комплектом інших вищеописаних функцій і чорт, в іншому технологія робіт фактично не буде відрізнятися від банальної установки міжкімнатного замку.

Врезной замок в калитку – выбираем и устанавливаем

Рух роботи:

 • Біля хвіртки на торці каркаса з профілю відзначаємо місце установки майбутнього замку і випилюємо за допомогою УШМ (кутошліфувальною автомобілі, «болгарки» по-науковому) прямокутний паз. Розміри – на 1 мм більше з кожної сторони, ніж задня торцева частина замку. Поряд з цим кути не пропиливайте, у випадку якщо у вас відрізний диск на болгарці величезного розміру.Пізніше допрацьовуйте їх маленької УШМ з маленьким діаметром кола. А раптом відразу взяти дрібну машинку – буде велика кількість більше трудовитрат, оскільки товстий профіль буде пилиться довго і важко.
 • У підготовлений прямокутний паз вставити замок, по закінченні чого накерните місця його кріплення. Саморізи тут не використовуються, виходячи з цього для кріплення свердліть отвори, на міліметр менше в діаметрі, ніж кріпильні болти. Пізніше в взятих отворах мітчиком нарежете різьблення. І все одно, кріпити замок поки ще рано, не дивлячись на те, що встановити на місце необхідно.
 • З вставленим в підготовлене на хвіртці місце замком можливо закривати стулку. Відміряйте і позначайте місце для свердління отвору під личинку. Цей етап вимагає особливої пильності, оскільки помилка на один-два міліметри може призвести до того, що пристрій не буде замикатися, і не звертаючи уваги на всі врізні замки хвіртка закриватися не буде. Максимум – прикидатися, щоб від найменшого поштовху розкритися.
 • Аналогічно висвердлюються або випилюються пази під личинку, при наявності на рамі або опорному брусі закріплюється додаткова фіксуюча пластина, але це актуально, у разі якщо стовпи з боків дерев’яні хвіртки. В сталевому профілі достатньо буде одного паза.
 • Потім розмічається і дбайливо висвердлюється отвір у хвіртці для установки квадратного сполучного стрижня, на який кріпляться ручки з однієї або двох сторін – в залежності від конструкції запірного пристрою. Час від часу доцільно з зовнішньої сторони ручку не встановлювати зовсім, відповідно, і не буде необхідності в свердлінні отворів. Виявиться, що зовні не видно правильне місце розташування замку, що ускладнює процес несанкціонованого розкриття.
 • Висвердливши і підготувавши всі пази і отвори, можливо врізати замок у хвіртку і проводити закріплення. Крім цього встановлюється і фіксується відповідна планка.
 • По закінченні установки квадратного стрижня на нього надягають ручки, під які час від часу встановлюються особливі накладки (також передбачено комплектацією вироби). Накладки стягуються, ручки закріплюються.
 • У випадку якщо у вас паркан зроблений з профнастилу, а рама хвіртки виконана з вузьких профілів (див. Хвіртка з профільних труб разом з воротами), необхідно попередньо зробити «кишеню» або короб, приварити його на потрібному рівні, а пізніше встановлювати врізний замок на хвіртку.

  У цьому випадку товщина замку ролі не грають, оскільки короб можливо зробити будь-якого розміру. В іншому технологія та сама.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.