Види дверних петель: розглянемо детально

Дверні петлі, як і будь-яку іншу фурнітуру, можливо встановити своїми руками — і питання: «Як потім буде працювати двері?», зовсім не пусте. Вся справа в тому, що неправильний вибір конструкції петель, так само як і помилки, допущені при їх монтажі, зможуть привести до перекосу полотна.

Щоб уникнути таких наслідків, направлятися знати, які конкретно бувають дверні петлі, за якими параметрами направлятися здійснювати їх підбір, і як правильно монтувати. Досконально розібратися в даному питанні, вам надасть допомогу відео в даній статті називаються: «Дверні петлі: різновиди».

Як класифікуються петлі

Петлі, як і кожні інші вироби, класифікують, в першу чергу, по конструкції. Але для даної фурнітури, величезне значення має і призначення двері: вхідні, міжкімнатні (див. Конструкція міжкімнатних дверей: огляд від фахівців), вулична, і т. д.

На питання: «Які конкретно дверні петлі бувають?», відповімо за допомогою маленького інформаційного огляду, в якому можливо ознайомитися не тільки із зовнішнім виглядом виробів, але і визначити про їх конструктивних і експлуатаційних родзинки.

Конструкційні різновиди

Всі петлі діляться на дві величезні групи: до першої класифікаційної групи належать роз’ємні петлі, до другої — нероз’ємні.

Друга група найбільш широка. Вона зі свого боку, ділиться на підгрупи, оскільки нероз’ємні петлі зможуть бути врізними, накладними або ввертными. Думаємо, для читачів буде несложнее розібратися, які конкретно дверні петлі краще, у разі якщо уявити варіанти у вигляді оглядової таблиці.

Отже, уявляємо вам основні види дверних петель:

Зовнішній вигляд і найменування петлі Особливості, призначення, ціновий діапазон Виды дверных петель: рассмотрим детально

Конструктивна родзинка таких петель, що є заразом і їх перевагою, міститься в тому, що дверне полотно можливо при необхідності зняти, не демонтуючи поряд з цим його опорну фурнітуру. Досконалий варіант для міжкімнатних дверей.

Виготовляються роз’ємні петлі з відмінною стали, і мають стійке декоративне покриття, що імітує, в більшості випадків, відтінки інших металів та їх сплавів: нікель, мідь, хром, золото, латунь. Вони зможуть бути орієнтовані на ліве або праве відкривання, або бути універсальними.

Продаються роз’ємні петлі як поштучно, так і парами, в наборі з кріпленням. Ціна виробу залежить від розмірів і дизайну петель, і варіюється в межах 95-145 руб. за штуку.

Виды дверных петель: рассмотрим детально Щоб можливо було зняти полотно, встановлене на нероз’ємні петлі, потрібно створювати їх повний демонтаж. Складаються вони з двох жорстко з’єднаних між собою фрагментів, один з яких кріпиться до коробки, а інший – до полотна. На представленому фото ви бачите один з варіантів, який із-за своєї унікальної форми називається «метелик».

Вони виготовляються зі сталі з гальванічним покриттям, захищеним двома шарами лаку. На штифті петлі є два підшипника, які не вимагають мастила і петлі забезпечують довгий термін роботи. Рівень вартостей приблизно такий же, як і у роз’ємних петель. Монтаж – найбільш простий.

Виды дверных петель: рассмотрим детально З вигляду врізні петлі схожі на накладні, і щоб продавці їх не плутали, на упаковці вони позначаються буквою «В». Щоб змонтувати їх на поверхні полотна і коробки за допомогою стамески створюють вибірку пазів. Зрозуміло, що даний вид петель використовується лише для установки на дерев’яні двері.

Здебільшого, їх ставлять на вході, оскільки врізані петлі фактично нереально демонтувати, не відкривши двері. Дана технологія монтажу дозволяє петель приймати величезні навантаження, виходячи з цього їх встановлюють так само на масивні двері з величезним вагою.

Те, що є перевагою в одній ситуації, робиться недоліком в інший. З причини того, що двері нереально зняти з петель, щоб занести в кімнату меблі, або зробити в ній ремонт, на внутрішні двері не монтують.

Виготовляють врізні петлі із сталі і латуні. Ціна цих сплавів дуже різниться: сталева петля коштує близько 200 рублів, у той час як ціна латунної може бути більше і 1000 рублів.

Виды дверных петель: рассмотрим детально Даний варіант дверних петель, встановлюється, по більшій частині, на міжкімнатні двері. Із-за особливостей конструкції, вкручені петлі іменують ще штырьковыми. Від кількості цих самих штирьков, які укручують при монтажі в полотно і коробку дверей (див. Як зібрати дверну коробку без неприємностей), залежить навантаження, яке може приймати петля.

Природно, це впливає на ціна виробів, але не так, як матеріал виготовлення. Маленькі петлі з оцинкованої сталі стоять 20-50 руб. за штуку, в той час як ціна полірованого латунного вироби, можливо і на порядок вище.

Виды дверных петель: рассмотрим детально Петлі сховані була назв юридичних внаслідок того, що вони по закінченні монтажу залишаються цілком невидимими. Саме тому, двері можливо обробити в одному стилі зі стінками так, що вона буде зовсім не видно на стіні. Але не це найголовніше. Такі петлі, за великим рахунком нереально зрізати, не відчинивши полотно, виходячи з цього їх ставлять значно частіше на вхідні двері.

Приховані петлі, як і самі двері, зможуть бути виготовлені з різних металів, або суперміцного пластику. Сталеві петлі-самі по собі не володіють корозійною стійкістю, а тому виробники покривають вироби захисно-декоративним покриттям.

Так як конструктивних варіантів прихованих петель достатньо велика кількість, то до набору петель в обов’язковому порядку додається інструкція по монтажу. Петлі-невидимки також бувають універсальними, звичайно зможуть бути орієнтовані на ліве або праве відкривання. При покупці необхідно звертати на це увагу.

Підбирають їх, як, проте, і петлі інших типів, по конструкції і вагою полотна. На одностворчатую двері, повинно бути встановлено три петлі. Вони дозволяють регулювати дверне полотно в трьох площинах, для чого в наборі в обов’язковому порядку є ключ-шестигранник.

Вельми комфортно, що приховані петлі забезпечують розворот полотна на 180 градусів, що дає можливість без неприємностей заносити в будинок габаритну меблі – тільки б отвір дозволяв. Всі ці зручності, укупі зі складною конфігурацією, не могли не відбитися на вартості виробів, яка починається від 1000 руб., і може, в залежності від матеріалу, перевищувати 3000 руб.

Виды дверных петель: рассмотрим детально Пружинні петлі займають особливе місце в цьому переліку, оскільки вони забезпечують відкривання дверного полотна в обидві сторони. Такі двері прийнято іменувати маятниковими, відповідно, це найменування допомагає петлями. Не дивлячись на те, що, можливо зустріти і такі назви, як «барні», «вестерн», «метро» — за аналогією з тими місцями, де значно частіше можливо помітити двері даного типу.

Як видно на фото, це двостороння петля. Всередині її карт встановлені пружини, які і повертають полотно дверей у вихідну позицію. Так як маятникові двері здебільшого ставлять в приміщеннях з високою прохідністю, то перевага пружинних петель зрозуміло. Саме вони і забезпечують пропускну властивість, не створюючи на шляху людей додаткових перешкод. Це дуже корисно, в той час, коли двері є евакуаційним виходом з будівлі.

У разі якщо ж це, наприклад, офісні двері, маятникові петлі, забезпечуючи автоматичне закривання полотна, запобігають втрати тепла приміщенням. Коштує така петля, крім того виготовлена з оцинкованої сталі, мінімум 700 руб. Якщо порівнювати з роз’ємними і накладними петлями це велика кількість, але настільки велика ціна — їх єдиний мінус.

Підбирати такі петлі необхідно не з міркувань естетики, а у відповідності з шириною, товщиною і вагою полотна. До того ж, якщо вони не є універсальними, то має значення й напрямок відкривання дверей.

Вибирати краще варіанти з підшипниками, які забезпечують безшумність двері і плавність ходу. Можливість регулювання швидкості закривання полотна, так само є одним з параметрів, на які необхідно звертати увагу при підборі.

Виды дверных петель: рассмотрим детально Нескладно здогадатися, що краплеподібні приварні петлі створені тільки для залізних дверей і воріт. Свою назву вони взяли за рахунок підшипника, має краплеподібну форму. Ці петлі досить міцні і легко витримують вагу масивних сталевих полотен.

Штирі, які знаходяться в їх корпусі, є противосъемными, так що зняти просто так полотно з петель не виявиться. Само собою зрозуміло, за зовнішнім виглядом приварні петлі не зможуть змагатися з прихованими петлями. Але у них є величезна перевага – ціна в межах 70-90 руб.

У наведеній таблиці, ми досить детально охарактеризували кожен різновид дверних петель. Принципово важливо правильно їх підібрати, а інше, як кажуть — справа техніки.

З усього цього переліку, самостійно не можна встановити лише останній варіант – у всякому разі, якщо ви не зварювальник, і у вас в розпорядженні немає зварювального апарату. Все інше можливо освоїти, глянувши, як працюють фахівці, і прислухаючись до їх рекомендацій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.