Ручки для міжкімнатних дверей і їх різновиди

Дверні ручки з замком для міжкімнатних дверей діляться на пари видів. Є відмінність у механізмах і поряд з цим вживаються і досить різні матеріали виготовлення.

Зараз ми розглянемо різні варіанти, які представлені на сучасному ринку. Так само велику кількість додаткової інформації дат відео в даній статті і фото, за яким можливо буде і одразу вибрати необхідний варіант.

На що направлятися звернути увагу при виборі дверної ручки

Установка ручки на міжкімнатні двері робиться незмінно. Вони різні по механізму і матеріалом виготовлення.

Асортимент цих виробів дуже великий, і принципово важливо могти зорієнтуватися серед різноманітних за стилем, формою, фактурою, матеріалом, кольором і розмірами моделей ручок. Вірно підібрана, прекрасна і якісна ручка здатна перетворити двері і надати їй актуальний і стильний вигляд, і, навпаки, низькоякісна ручка може зламати крім того прекрасну двері.

Увага: Крім естетичної, дверні ручки роблять інженерно-технічну функцію, являючись засобом управління конструкції і забезпечуючи комфорт застосування двері.

Виходячи з цього, беручи ручку, необхідно враховувати багато факторів.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

Основними параметрами вибору даної серйозної деталі є:

 • Рівень якості матеріалу і виконання виробу;
 • Надійність його конструкції (моделі не повинно бути добре сполучених частин і бовтаються деталей);
 • Так само визначіться на якій висоті ручки міжкімнатних дверей, потрібно щоб вона була розташована комфортно і на фото зверху є потрібні розміри для різних габаритів дверей.
 • Ергономічність виробу. Тактильний контакт повинен призводити до приємних відчуттів, а рука зобов’язана комфортно размешаться на ручці;
 • Відповідність ручок родзинок і стилю інтер’єру, розміщення кімнат (для кімнат, розташованих близько один від одного, рекомендується вибирати одноманітні ручки, купувати які потрібно в один момент);
 • Поєднання з самої дверима і її обробкою, стилем і забарвленням (наприклад, чорні ручки добре виглядають в кімнатах з колоніальним інтер’єром), і з іншими деталями дверної фурнітури, такими як дверні навіси, замки і петлі, і відповідність функціональному призначенню кімнати (ручки в дитячій не повинні бути з гострими кінцями). Крім цього, принципово важливо пам’ятати про емоції заходи: ручка зобов’язана виглядати як доповнення до дверей, а не як її центральна частина;
 • Передбачувана навантаження на дверну ручку. До масивних дверей направлятися підбирати ручки з відповідного матеріалу, які зможуть прослужити достатньо довго.

Різновиди дверних ручок

В залежності від функціональності розрізняють такі типи ручок для міжкімнатних дверей:

Стаціонарні

Вони нерухомі, нічого не утримують і не відповідають за роботу замку (див. Врізання замку в міжкімнатні двері – рекомендації фахівців), виходячи з цього такий тип ручок відрізняється досить нескладною конструкцією.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

 • Ці моделі використовуються у наборі з засувками або притискними роликами, досить часто вони не пов’язані ні з яким закриває пристроєм. Найпопулярніші з них — ручки-скоби, значно частіше мають П-подібну форму, і ручки у вигляді кульок.
 • Стаціонарні ручки можливо помітити на масивних дверях. Завдяки високим естетичним біса вони досить часто роблять крім цього декоративну роль; серед них можливо відшукати справжні витвори мистецтва.

Натискні

По більшій частині ручки на планці для міжкімнатних дверей робляться як раз в цьому варіанті. Найбільш популярний і поширений завдяки своїй надійності і іншим позитивним властивостям варіант дверних ручок.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

Отже:

 • Складаються вони з 2-х Р-подібних частин, пов’язаних стрижнем. До натискним відносяться ручки на розетці і на планці. Вони зможуть бути з клямкою і без.
 • Ручки на розетці призначені як для замикання, так і для прикраси дверей. Досить часто бувають оснащені врізним механізмом під ключ.
 • Працюють вони досить просто: в той час, коли на ручку натискають, засувка-язичок втягується, що дозволяє відкрити двері, а при припиненні натискання приймає початкове положення і утримує двері закритою.
 • До ручок-засувок можливо підібрати будь-замкове пристрій. Вдало підібрана розетка, яка є елементом декоративного меблевої фурнітури, постійно надає стилю інтер’єру гармонійний і завершений вигляд, вигідно підкреслюючи його особливості.
 • Ручки на планці в більшості випадків реалізуються у наборі з замками, оснащеними клямкою і засувкою, тому, що до окремої ручці складно підібрати відповідний замковий механізм. Даний вид дверних ручок робить функцію додаткового захисту приміщення, але в більшій мірі популярні в якості декору.

Поворотні (кноби)

Механізм дії цих дверних ручок подібний роботі натискних, але приводиться в дію вони не важелями, а кулями, відкриваючи засувку допомогою повороту ручки.

 • Кулі зможуть мати замкове пристрій в центрі. Кноби компактніше натискних ручок, але менш ергономічні в застосуванні, їх не можна відкрити, наприклад, із зайнятими руками.
 • Крім цього, вони досить часто ламаються. Але, завдяки низькою порівняно з іншими видами ручок травматичністю вони користуються популярністю у сім’ях з дрібними дітьми.
 • Такий вид фурнітури досить часто застосовують для стилізації дверей. Кноби чудово поєднуються з іншими деталями інтер’єру завдяки різноманітності фактур. Ще один плюс поворотних ручок — їх низька ціна.
 • Ручки для розсувних міжкімнатних дверей. Врізні ручки, відрізняються від інших формою і типом установки: вони не підтримують межі дверного полотна.
 • Ручки, керуючі магнітним замковим механізмом. Сучасна конструкція, що висуває і задвигающая магніт з закриваючого пристрою.

Вірний вибір дверної ручки значною мірою залежить від цілей їх застосування, і від родзинок інтер’єру. Для сміливою і унікальної ідеї дизайну підійдуть стильні стаціонарні ручки, для суворого лаконічного стилю оформлення — поворотні.

Цінителі естетичності та гармонії дадуть належну прекрасним моделям на розетках, а класичний інтер’єр прикрасить натискна ручка на планці.

Вихідні матеріали для дверних ручок

Від того, з якого саме матеріалу виготовлена дверна ручка, залежить її надійність і термін експлуатації. Вихідні матеріали для ручок відрізняються величезною різноманітністю, кожний з них має свої особливості, переваги і недоліки.

Ручки з металу Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Мідь, алюміній, сталь, латунь і інші метали відрізняються великою міцністю, довговічністю і зносостійкістю. Якісні дверні ручки, зроблені з них, здатні прослужити кілька десятків років і поряд з цим мають повною мірою прийнятні вартості.

Однак, при виборі ручок з металу потрібно звертати увагу на рівень якості сплаву і покриття: через чур недорогі моделі при інтенсивній експлуатації досить швидко втрачають привабливий вигляд і гнуться, особливо якщо вони порожні.

Мінусом залізних ручок є те, що велика частина з них холодні на дотик.

Дерев’яні ручки Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Виготовляються з натуральної деревини, а також і корисних порід. Екологічні, мають прекрасний зовнішній вигляд, чудово підходять для дверей з масиву або шпонованих дверних полотен, досить часто прикрашаються різьбленням, декоративними вставками з каменів або металу, інкрустацією. Фактично не охолоджуються і незмінно приємні на дотик.

До їх недоліків можна віднести негарну стійкість до стирання і чутливість до вологості, виходячи з цього такі ручки не підходять до дверей на кухню і в ванну.

При виборі дверних ручок з дерева слід мати на увазі, що вироби з м’яких сортів деревини не відрізняються високою зносостійкістю, виходячи з цього потрібно встановлювати їх на двері, які вживаються не занадто інтенсивно.

Ручки зі скла Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Особливо в унікальному виконанні — вишукане й ефектне прикраса інтер’єру, що відрізняється унікальним дизайном. Величезною популярністю користуються ручки з підсвічуванням і різнобарвним наповненням, і декоровані способом хімічного витравлювання.

Їх головні мінуси — більша ціна і непрактичність, пов’язана з крихкістю скла, у зв’язку з чим виробники досить часто комбінують їх з іншими матеріалами у вигляді різних декоративних вставок.

Кам’яні ручки Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Значно частіше це ексклюзивні моделі, виконані з нефриту або мармуру, з оправою з дорогоцінних металів і красивою огранюванням. Відрізняються надійністю і довговічністю. Природно, такі ручки досить дороги.

До їх недоліків відноситься холодний на дотик матеріал.

Ручки з пластмаси Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Бюджетний варіант фурнітури, один із самих недорогих, неміцних і нерепрезентабельних зовні. Але асортимент пластикових ручок відрізняється величезною різноманітністю забарвлень і форм.

Ці ручки можливо помітити здебільшого на дверях підсобних приміщень. Деякі з них виконані у вигляді залізних, кам’яних або скляних.

Об’єднані дверні ручки Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Такі вироби виготовлені з декількох матеріалів, значно частіше зі скла з металом або з дерева з металом. Їх основний недолік — малий термін експлуатації.

Такі конструкції можуть бути і досить надійні, в разі якщо в якості серцевини ручки використовується метал.

З напиленням Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности Найкращим покриттям для дверних ручок вважається напилення хромом, нікелем або золотом.

Одне з найбільш зносостійких покриттів — сплав золота і титаном, талановитий прослужити близько 30 років.

Приймаємо до відома

При покупці потрібно відразу подумати, що ви бажаєте отримати від ручки. У разі якщо В якості пріоритету виступає захист приміщення, тоді знадобиться ручка із замком для міжкімнатних дверей.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

У разі якщо захист не потрібно і вам необхідно просто щоб двері захлопується, тоді повною мірою підійдуть ручки засувки для міжкімнатних дверей.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

Міжкімнатні двері без ручки не робиться але у випадку якщо вам заважає механізм, тоді в повній мірі можливо застосувати нескладний магніт для дверей. Він на фото знизу.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

Ручки для міжкімнатних дверей повинна бути якісною.

Ціна На фурнітурної продукції впливає пара рис:

 • Популярність і репутація виробника. Найпрекраснішими і унікальними прийнято вважати ручки, зроблені в Іспанії та Італії, більш мінімалістичні, але не менше якісні екземпляри виробляються в Росії, Англії, Фінляндії.
 • Міцність конструкції.
 • Рівень якості і обробка вихідного матеріалу (ручка, зроблена з недорогого матеріалу, але оброблена під більш корисний, коштує дорожче, ніж проста ручка без обробки).
 • Зручність у застосуванні.
 • Види технологій, застосовуваних при виготовленні.

Ручки для межкомнатных дверей и их разновидности

Іншим фактором, що впливає на ціну, є ім’я дизайнера, який створив модель ручки.

Найдорожчі з дверних ручок — алюмінієві, пластмасові, і зроблені з найменш корисних сортів деревини. Серед дорогих моделей — ручки виконані з латуні і неіржавіючої сталі.

Зверніть увагу на ручки для міжкімнатних дверей представлені вище і зробіть свій вибір. Врізати яку ви зможете своїми руками і інструкція надасть допомогу зробити вірний вибір.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.