Пристрій дверного замка: розглянемо детально

Якісна фурнітура з захоплюючим лицьовим дизайном прикрасить будь-яку, крім того найскромнішу двері. Це відноситься не тільки до ущільнювачів, доводчикам, петель, ручок, але і до замків. Не дивлячись на те, що в цьому випадку краса все-таки другорядна, а першорядне значення має надійність механізму.

Відео в даній статті по темі: «Пристрій і установка дверних замків», дасть вам неспециализированное поняття про правила дії і методи монтажу закривають механізмів. Ми ж спробуємо збільшити дану дані теоретично: більш детально розповімо про їх конструкційних різновидах, познайомимо вас з родзинками, перевагами і недоліками замків різного типу.

Замки для вхідних дверей

Основні параметри, за якими розрізняють дверні замки – це метод їх встановлення, звичайно принцип дії механізму. Але ключовим класифікаційними показником, проте є ступінь надійності, яка залежить від збігу багатьох нюансів.

Людині необізнаній, не так легко в них розібратися, так і самостійно встановити не кожен замок виявиться. Але перш ніж сказати про пристрій дверного замка, і визначатися з варіантом придбання, потрібно точно знати, з чого ж, фактично потрібно буде робити вибір.

Категорія надійності – що це таке

Несанкціоноване проникнення в оселі – ось те, що нас найбільше турбує при покупці замків для вхідних дверей. Можливо, людина з відмінним емоцією гумору побачив, що замки придумані для чесних людей.

І справді: для того щоб замку, який нереально було б відкрити без ключа, немає – і в разі якщо вже хтось задався метою прийти до вас у гості, в той час, коли вас вдома немає, то він відшукає для цього відповідний метод.

 • І проте, замок замку ворожнечу, і не будь-який з них так легко відкрити відмичкою. З деякими моделями доводиться довго возитися, а зволікання для злодія загрожує наслідками, виходячи з цього двері, в яких встановлені закриваючі пристрої з високим ступенем захисту, вони намагаються обходити стороною. Так що, більша ціна, сплачена за такий замок, виправдовується цілісністю власності його власника.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

 • У разі якщо сказати про надійність, то сучасні дверні замки діляться за цим показником на чотири класи. Визначальним показником тут саме і є час, потрібний людині, озброєній відмичкою, на те, щоб відкрити нею двері. Відразу скажемо, що замки, що належать до першим двом категоріям, розкриваються за кілька хв.. Виходячи з цього і ставлять їх у більшості випадків не на вході, а будівель – в основному офісних.

Пристрій дверних замків, що належать до третьої категорії, таке, що досвідчений зломщик витратить на їх розкриття не менше десяти хв. (див. Злом дверей і протидії цьому). У разі якщо квартира охороняється, то для приїзду оперативної групи цього часу не рідкість достатньо – а це в задуми грабіжників ніяк не входить. Найбільш надійні замки четвертої категорії, оскільки на їх злом потрібно не менше півгодини. Висновок напрошується сам!

Методи встановлення: плюси і мінуси

У разі якщо класифікувати замки за методом установки, існує всього три види: навісні, накладні, врізні. В принципі, всім відомо, чим вони відрізняються, але проте ми розглянемо їх особливості, порівняємо доцільність застосування.

Навіска

Навісними замками зараз користуються хіба що в селах, так і те, закривають на них лише сараї, та погреби. Справа в тому, що яким би супернадійним був сам замок, щоб відкрити двері, достатньо зірвати петлі, на які він навішується.

Злочинці у цьому випадку користуються не відмичкою, а монтуванням, так що ставити такий замок на вхідні двері до будинку нікому не рекомендуємо. Інша справа – гараж: там петлі товсті, сталеві, приварені до самих дверей, зірвати які не так-то просто. Да Да і то, господарі гаражів значно частіше застосовують навісний замок тільки в доповнення до замку накладному.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

Накладка

Основною перевагою накладного замку є той факт, що при його установці, яка, до речі, значно частіше виконується своїми руками, не порушується цілісність дверей. Відповідно, щоб його зняти для його ремонту або заміни, досить відкрутити тільки пара шурупів.

Зверніть увагу! Так як накладний замок ставиться з боку приміщення, зовні він захищений повною товщиною полотна. Дерев’яні двері, оснащену таким запором, не виб’єш ногою, як у випадку з врізним замком, але для цього дверне полотно має бути глухим, і зроблена з масиву дерева, а не бути порожнистим ст. А ще краще, у разі якщо вхідні двері залізна.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

З солідним рахунком, у таких замків більше мінусів, ніж плюсів:

 • По-перше: їх нереально встановити на дверях, мають подвійний притвор – а на вході це принципово важливо для забезпечення звукоізоляції.
 • По-друге: у випадку якщо злочинці проникли в будинок через вікно, то їм і час не потрібно витрачати на злом накладного замка.

Так як він розкривається зсередини без ключа, вони нормально зможуть вийти через двері. Зручність для господаря обертається зручністю для злочинця, виходячи з цього ті квартири, двері яких оснащені подібним замком, незмінно в зоні ризику. Але значно частіше, люди відмовляються від них з тієї нескладною причини, що досить вже неестетично виглядає на двері накладної корпус.

Врізка

По-любому, саме широке поширення взяли замки врізні. Їх ставлять і на вході, і приміщень: як на залізні (див. Врізання замків в залізні двері: рекомендації фахівців) та дерев’яні, так і на пластикові двері.

Справедливості для нагадаємо, що на злом дверей, оснащеної врізним замком, потрібно стільки ж часу і сил, скільки і на двері з накладним замком. Йдеться як раз про злом, а не про розтин замку!

 • З причини того, що у випадку з зломом, основну роль грають не ступінь надійності замку, а міцнісні характеристики матеріалу, з якого виготовлена коробка і дверне полотно. Основною перевагою врізного замку, є його прихована установка, яка забезпечує високу естетику двері.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

 • Корпус врізного замку являє собою плоский монолітний блок, під установку якого у торці дверного полотна вибирається глибокий паз. У тому місці, де повинні размешаться прорізи для ключа, свердлиться наскрізний отвір відповідного розміру. По закінченні впровадження замку на штатне місце, ці отвори закриваються декоративними накладками.
 • За великим рахунком, вірно зібрані врізні замки, виглядають геометрично правильно і дбайливо, допомагають довго, працюють надійно. Єдине, що напружує велика частина людей, так це досить масивний ключ, який некомфортно носити в кишені.
 • У більшості випадків при втраті ключів, врізний замок доводиться поміняти цілком. Виняток утворює закриває пристрій, у якого є змінний вузол, який в народі іменують личинкою — це дозволяє при поломці або втраті ключів, зробити його заміну, не чіпаючи корпус замку.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

Даний факт дуже важливий, оскільки інша модель замку може і не вписатися в існуючий паз на двері, а нарізка нового посадкового місця дуже сильно послаблює полотно і псує його зовнішній вигляд. Але личинка і є самим уразливим місцем замку: крім того, якщо вона має складний механізм, її можливо вибити потужним ударом, або просто висвердлити дрилем.

Механізми закриваючих пристроїв

Одним з основних параметрів, за якими класифікують дверні замки, є правила їх роботи, а правильніше, механізм закриває пристрою. Взяти, приміром, кодовий замок. У разі якщо врахувати, що він розкривається без ключів, то даний варіант можна вважати самим ергономічним. Але, як вже було побачено: те, що зручно для господаря, то комфортно і для грабіжника.

Від постійного застосування, певні кнопки стираються, легко западають – а це виділяє їх на панелі, що відразу помітить і чужа людина. Саме так і було, в той час, коли двері під’їздів стали скрізь оснащувати кодовими замками. Мешканці багатоповерхівок недовго раділи: з часом, двері з цими замками бути перешкодою для сторонніх, а також діти мали можливість обчислити необхідний код.

Є чи суть застосовувати електроніку

Природно, не може бути й мови, щоб поставити нескладний кодовий замок на вході в квартиру, а ось що стосується електронних замків, то вони на сьогодні вважаються найбільш надійними. Раніше їх застосовували, по більшій частині, в машинах, але зараз споживачеві пропонуються варіанти для дому та офісу, один з яких ви бачите на фото знизу.

 • Сучасні моделі електронних замків, є щось середнє між кодовою, механічним та електричним пристроєм. Ними керують за допомогою комплекту певній комбінації на цифровій панелі, або застосовують магнітний ключ. Крім того, якщо він потрапить у руки злочинця, він, не знаючи потрібного коду, не зможе відкрити замок.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

 • Електронні замки обчислені на пару мільйонів імовірних комбінацій. Господар може їх іноді поміняти, а от підібрати код навмання нереально. По закінченні пари-трійки невірно введених кодів, замок блокується, або, як варіант, подає сигнал на пункт охорони, ваш комп’ютер або мобільний телефон.
 • Небезпеки, що ви маєте можливість виявитися закритими в будинку, немає, оскільки блокується лише зовнішня ручка замка. На випадок пожежі, це є серйозним умовою забезпечення безпеки знаходяться в квартирі людей. Сам замок у цьому задумі повністю пожежобезпечний, оскільки для його живлення достатньо всього шість вольт.
 • Таке напруження, без неприємностей забезпечують акумуляторні батарейки. При необхідності їх заміни, двері можливо закрити механічним методом, так що тимчасова відсутність живлення особливих неприємностей не створює. Для електронного замка це один з найбільш серйозних моментів. Замок так як повинен залишатися закритим у будь-якому випадку, а в іншому випадку, грабіжникам, щоб увійти в будинок, було б достатньо провід.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

Електронно-кодові замки — це найдорожчий вид закриває пристрою, і в середньому коштують вони близько 40000 рублів. Прямо скажемо, недешево. І, проте, такий механізм не є панацеєю, оскільки і серед злочинців є люди, що розбираються в електроніці. А для експерта, якому ніяка інструкція не потрібно, обдурити пристрій праці не складе – інакше б автомобілі, оснащені такими замками, оскільки досить часто не гнали.

Механічні замки

Однієї з різновидів механічних закриваючих пристроїв, є ригельні замки. Їх особливість перебуває в тому, що відкривання механізму здійснюється не звичним всім обертом ключа, а його вдавленням в паз замкового циліндра.

Досить довгий ключ переміщується по прямій, і чіпляється прорізами за штирі, які приводять в рух шестерню, передвигающую ригель замку. Не звертаючи уваги на всю простоту механізму, він повною мірою надійний в експлуатації, але за досить громіздкого ключа, такі замки ставлять, здебільшого на хвіртки і гаражні ворота.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

Зовсім по-іншому виглядає пристрій дверного замка сувальдного типу. В їх основі зубчаста серцевина, та комплект кодових пластинок, які і називаються сувальд. Чим їх більше в замку, тим складніше конфігурація ключа, і важче підібрати відмичку. А зламати такий замок за великим рахунком нереально.

Різновиди циліндрових пристроїв

Завдяки гармонійному поєднанню ціни і якості, найбільш реализовываемыми є, мабуть, циліндрові замки. Вони дуже практичні в застосуванні: ключ дрібний, і не надскладний по конфігурації. Його можливо без неприємностей зробити в майстерні, а от підібрати відмичку досить складно. Найбільш надійні ті циліндрові замки, ключі у яких мають двосторонню перфорацію.

 • А за великим рахунком, замки циліндрового типу, мають значні відмінності, зумовлені конструктивними родзинками. Однієї з різновидів є штифтові замки. Вони складаються з корпусу, сердечника у формі циліндра, що обертається завдяки ключу, і штифтів, які і забезпечують таємність пристрою.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

 • Це і є та сама «личинка», про яку згадувалося в минулій главі. У ній, звичайно в корпусі самого замку, розміщені різні по довжині, але в більшості випадків парні, штифти, що фіксуються в потрібному положенні за допомогою пружин. При закриванні замку, штифти з корпусу висуваються в циліндр на різну глибину, і зчіплюють їх між собою. У той час, коли в замкову щілину вставляється ключ, пружини віджимаються, і, вибудовуючи штифти в одну лінію, розмикають замок.
 • Інший варіант ЦМС, як коротко називають циліндрові механізми секретності, називається дисковим, оскільки роль штифтів тут граються плоскі шайби (диски). Їх в корпусі пара, і на кожному з них є кодові прорізи. При застосуванні рідного ключа, прорізи на всіх дисках поєднуються, утворюючи одну неспеціалізовану свердловину. Це дає можливість провернути ключ, і відсунути пружний елемент, який і закриває замок.

Устройство дверного замка: рассмотрим детально

 • Третя різновид циліндрових замків називається рамкова. Тут, як закривають елементів вживаються залізні рамки, воображающие собою пластину з отвором по центру, і пружинкою на боці. Залежно від ступеня секретності замку, можливо чотири або більше штук.
 • При відкриванні замка, ключ повинен перемістити кожну рамку так, щоб вона по контуру збіглася з циліндром. А за великим рахунком, рамкові закриваючі пристрої бувають не тільки односторонні, але і двосторонні, а також чотиристоронні. У двосторонніх моделях, рамки підтримують контур циліндра зверху і знизу, у чотиристоронніх – ще і вліво-вправо.
 • Замки рамкового типу, значно частіше встановлюють на двері машин, ящики письмових столів і секретерів, автомати, банкомати, та інші успіхи цивілізації. Загострювати увагу на них ми не будемо, а краще наостанок розглянемо, на що необхідно звертати увагу при покупці замку.

У разі якщо замок вітчизняного виробництва, на упаковці буде вказано тип механізму, клас виробу, кількість секретів у ньому, звичайно відомості про сертифікацію. Цей документ в обов’язковому порядку повинен знаходитися біля замків, призначених для установки на залізні двері. Для них потрібно вибирати сувальдний механізм, не нижче третього класу надійності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.