Приховані дверні петлі: як вибрати і встановити вірно

Не звертаючи уваги на все зростаючу популярність складних і зсувних полотен, розсувні двері – або як їх ще іменують: двері з притвором, залишаються поки що поза конкуренцією. Петлі є їх невід’ємним елементом, оскільки саме вони беруть на себе всі навантаження і забезпечують обертання стулок.

Дверні петлі для прихованої установки — це всього лише одна з конструктивних різновидів несучої фурнітури. Ми розповімо про їх переваги і різновидах, звичайно уявімо відео в даній статті, яке надасть допомогу вам встановити і відрегулювати петлі своїми руками.

Вимоги, що пред’являються до петлям дверним

Насамперед петлі повинні витримувати механічні навантаження, а тому стандарт передбачає їх поділ залежно від ваги дверних полотен. За цим показником їх ділять на три категорії: для стулок вагою до 60 кг; для полотен до 120кг; масивні двері вагою до 250кг. Більш важкі дверні блоки є вже особливими виробами, і для них петлі конструюються роздільно.

Отже:

  • Дверні приховані петлі, зможуть бути врізними або ввертными, але є і комбіновані варіанти. Вони так само зможуть бути лівого або правого відкривання, або мати універсальну конструкцію. Незалежно від виду, петлі повинні володіти достатньою міцністю, щоб утримувати стулки в заданому положенні, звичайно забезпечити при необхідності, можливість ремонту або заміни.
  • Конфігурація петлі повинна бути такою, щоб її кріплення до рами і полотна була максимально надійною. Поряд з цим рухливий елемент, який називається карта, повинен обертатися близько осі петлі без заїдання. Велика частина виробників, дотримуючись рекомендацій держстандарту, використовують для цієї мети підшипники.

Дверные петли скрытые: как выбрать и установить верно

  • Якісні петлі, які ви бачите на фото, повинні забезпечувати відкривання полотен не менше 200000 разів, а раптом це вхідні двері – то 500000 раз за свій термін роботи. Їх опір динамічним і статичним навантаженням в готовому блоці, визначається з урахуванням конструктивних особливостей і матеріалу виготовлення.
  • Прихована дверна петля володіє високою естетикою, і це ще одна перевага даного виробу. З цієї причини, дану фурнітуру ставлять не лише на вхідні двері, але і на міжкімнатні та інші внутрішні полотна. Такі петлі зможуть бути виготовлені із сталі, алюмінію, різних сплавів, твердого пластика – все залежить від різновиду дверей.
  • У разі якщо матеріал, з якого вони виконані, не володіє корозійною стійкістю — як, наприклад, сталь, то їх деталі повинні мати декоративно-захисне покриття. Так що, ціна виробів складається не тільки з розмірів петель, але і складністю їх конструкції, звичайно якості лицьового шару.

Постачають петлі комплектно, з повним комплектом елементів і кріплення, потрібного для встановлення та подальшої експлуатації. В відповідності з діючими правилами, інструкція з монтажу зобов’язана перебувати в ящику з петлями, а при роздрібному продажу, до них додається відповідна етикетка.

Критерії вибору петель прихованого типу

Петля «невидимка» — це корпус, в якому захований шарнір, що сполучається з полотном за допомогою важеля. Він складається з двох елементів, фіксуючих між собою гвинтом. Коду двері закривається, важіль ховається в особливому поглибленні, і тому зовні його не видно.

Отже:

  • При купівлі петель направлятися звернути увагу на їх виконання. У разі якщо вироби не універсальні, то, природно, необхідно співвіднести їх з варіантом відкривання полотна: лівим або правим. Дверні петлі для прихованого монтажу зможуть мати або не мати регулювання – в більшості випадків, така можливість не передбачена в бюджетних моделях.
  • Само собою зрозуміло, будь-який вибирає за своїм розсудом, але варто помітити, що це не той випадок, в той час, коли необхідно економити. Особливу увагу на петлі з регулюванням направлятися звернути тим, хто встановлює двері в новобудовах.

Дверные петли скрытые: как выбрать и установить верно

  • У перші два-три роки будинок дає усадку: це відноситься і багатоквартирних і приватних будинків. Думаємо, багато хто стикався з такою ситуацією, у той час, коли нова двері раптово, раптом, перестає нормально закриватися. У разі якщо петлі на дверях регульовані – цю проблему можливо вирішити на кілька хв..
  • Рівномірність зазорів по всім сторонам полотна, забезпечується за допомогою регулювальних гвинтів. А ще, дверні петлі прихованого монтажу забезпечують кут розвороту стулки до 180 градусів, що можливо повністю оцінити тоді, в той час, коли доводиться заносити в будинок великогабаритні предмети.

Зверніть увагу! При наявності петель прихованого монтажу, залізні двері, що встановлюються на вході в квартиру, крім того не потрібно обладнати додатковими противодемонтажными елементами. Так як петлі зовні не видно, то і зрізати їх при зломі нереально. Даний факт є безперечною перевагою даної фурнітури, і значно частіше, він і визначає вибір клієнта.

Дверные петли скрытые: как выбрать и установить верно

  • Так як петлі обчислені на ту або іншу навантаження, підбирати їх необхідно у залежності від габаритів та ваги дверного полотна (див. Установки міжкімнатних дверей – що потрібно про них знати). Встановлюють цю фурнітуру не тільки вхідні, але і на міжкімнатні двері, розрізаючи її в торець стулки і коробку. На відміну від накладних моделей, на одне полотно ставиться три приховані петлі, що постачає двері додаткову надійність.

По закінченні навішування полотна на раму, створюють коригування його просторового положення. Це може бути, лише у разі якщо в встановлених петлях передбачена така функція. Стулка вирівнюється по горизонталі, вертикалі і притиску, і чи потрібен для цього всього лише шестигранний ключ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.