Петлі для залізних дверей — нюанси вибору

Від того, як вірно обрані петлі для дверцят залізних, залежить тривалість експлуатаційного ресурсу і функціональність всього дверного блоку. Про те, якими бувають петлі, і розповімо в даній статті.

Петлі в конструкції залізних дверей грають ключову роль, забезпечуючи рухому зв’язок між дверною рамою і коробкою, здійснюючи плавне і безшумне переміщення двері. І петлі необхідно не тільки правильно вибрати, але і знати, як розмістити і яку кількість потрібно петель для даної конструкції.

Параметри вибору

При виборі петель для дверей направлятися врахувати:

 • Розташування дверного блоку, його конструктивні родзинки (відкривання вправо або вліво), і вага всієї конструкції, включаючи матеріали для оздоблення, замки (див. Установка замків в залізні двері: несложнее ніж ви думали), ручки і т. п.
 • Як інтенсивно буде експлуатуватися двері.
 • Особисті естетичні уподобання.

Види петель

Надасть допомогу розібратися, які конкретно бувають петлі ГОСТ 5088-2005.

У відповідності з цим стандартом, за методом монтажу петлі підрозділяються на наступні види:

 • Вкручені
 • Накладні
 • Врізні
 • Приховані (див. приховані Дверні петлі: як вибрати і встановити вірно)
 • Об’єднані
 • Вкручені петлі є два маленьких циліндра, насаживающихся один на інший. Циліндр з штирем приварюється до коробки, а другий, повторний, циліндр – до рами дверного полотна. Вони рекомендовані для досить легких залізних дверцят вагою не більше 100 кг

  Петли для железных дверей - нюансы выбора

  Накладні і врізні петлі складаються з пластин, в яких зроблені отвори для фіксування їх до полотна і коробу. Відмінність тільки в методі кріплення: для врізних петель потрібні поглиблення на коробці і дверцят.

  Петли для железных дверей - нюансы выбора

  Найпопулярнішими для установки на вхідні двері в житлові приміщення є приховані петлі. При закриванні дверної коробки вони стають зовсім невидимими, що є їх головною перевагою перед іншими видами петель.

  Отже:

  • По-перше, до них нереально підібратися зовні, щоб спиляти і пробратися в квартиру.
  • По-друге, приховані петлі для залізних дверей дозволяють робити естетичні вимоги до дизайну вхідних дверях (див. Обробка вхідних обрамлення і дверей).
  • І, нарешті, вони дозволяють застосовувати без обмежень будь-який вид декоративної обробки.

  Зверніть увагу! У разі якщо вам потрібно, щоб дверцята розкривалася більш ніж на 90 градусів, приховані петлі для дверцят залізних вам не підійдуть, оскільки кут відкривання у них обмежений.

  Петли для железных дверей - нюансы выбора

  Але цей недолік з лишком компенсується багатьма хорошими якостями таких петель, основне з яких – висока надійність конструкції. Дверцята з прихованими петлями зламати фактично нереально, збивши або зрізавши їх. Виходячи з цього такий захист досить часто робиться головним аргументом на користь вибору саме прихованих петель.

  До того ж у разі якщо петлі приховані, то це дозволяє створювати монтаж дверей в оптимальному положенні досить дверної коробки. Вони запобігають просідання важкої двері, на що не можуть петлі зовнішнього кріплення. А підшипники або металеві кульки, поміщені у вісь, зменшують знос дверного блока і роблять його відкривання досить легким.

  яку кількість необхідно петель

  За замовчуванням залізні двері, що встановлюються в стандартні дверні отвори, забезпечуються двома петлями. Але лише в тому випадку, якщо двері важать не більше 100-150 кг і експлуатуються з звичайної інтенсивністю. В іншому випадку рекомендується навішувати залізну дверцята на три петлі.

  Петли для железных дверей - нюансы выбора

  Вкрай важливо оптимально розташувати петлі по висоті дверного полотна, враховуючи, що основне навантаження припадає на нижню петлю, а верхня допомагає для вирівнювання дверки. Тут дотримуються загальноприйнятих стандартів: роблять відстань від краю дверного полотна до середини нижньої і верхньої петель рівним 25 див. При необхідності установки третьої петлі її розташовують нижче верхньої не більш ніж в 25 див.

  На що ще звернути увагу

  Відповідно до вже згаданого ГОСТ, петлі за методом відкривання поділяються на:

  • «праві»
  • «ліві»
  • універсальні

  «Праві» петлі відкривають дверний блок проти годинникової стрілки, «ліві» – відповідно по ходу годинникової стрілки. Універсальні пристосовуються до будь-якого типу відкривання, але конструкція таких петель є нероз’ємної. Іншими словами, у випадку якщо вам потрібно зняти полотно двері, універсальні петлі потрібно буде демонтувати.

  В обов’язковому порядку продумайте, в який бік вам буде ергономічнєє відкривати дверний блок, перед тим як замовляти її. А раптом залізна дверцята вже є, врахуйте метод її відкривання, перед тим як брати петлі.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.