Кодовий Замок дверний: переваги та принцип дії

Ключі мають погане властивість губитися, а тому інтерес до замків, розкривним без ключа, у людей лише зростає. Тим більше, що їх конструкції незмінно вдосконалюються, і сучасний кодовий замок дверний, вже нічим не нагадує ті старі запірні механізми з западающими кнопками, які ще 10-15 років тому стояли на кожній під’їзної двері.

У чому переваги і недоліки кодуються замків, як вони надійні, і яка їх ціна? Ми допоможемо вам розібратися в цих питаннях, взявши за базу відео в даній статті.

Замки з кодом: принципові відмінності

Дверні кодові замки класифікують всього по двом показникам: типу, і принципом управління закриває пристроєм. Типів також два. Серед них, як і серед усіх інших замків, існують навісні варіанти, які застосовують для гаражів, господарських приміщень, погребів, звичайно врізні і накладні моделі.

Різновиди

Природно, що навісні дверні замки — з кодуванням або без неї, на дверях будинків і квартир ніхто не вішає. Але для скромного дачного будиночка такий варіант повною мірою підійде. Що стосується накладних і врізних механізмів, замикаються за допомогою комбінацій цифр або букв, то їх застосовують в самих різних сферах.

Відрізняються вони методом установки, та ще дизайном. Але у будь-якого потенційного клієнта обов’язково з’являється завдання: яким варіантом дати перевагу?

Перш, ніж зробити які-небудь висновки, направлятися ознайомитися з принципом роботи замків, які діляться на дві категорії:

 • Це механічні замки, які зможуть бути кнопковими, роликовими і поворотними. Кнопкові моделі, одну з яких ми бачимо на фото зверху, зможуть мати в повній мірі респектабельний зовнішній вигляд. Але в силу їх маленької надійності з позицій охоронних властивостей, такі замки ставлять, хіба що, на хвіртку. Роликові замки частіше застосовують на службових приміщеннях. Поворотними пристроями, досить надійними і компактними, в більшості випадків оснащують сейфи.
 • Електронні моделі — особистий кодовий дверний замок оптимальніше забезпечить безпеку житла, а тому цей пристрій в повній мірі заслуговує окремого, більш докладного розгляду.

За електронікою — майбутнє

Електронний замок являє собою високотехнологічне запірний пристрій, що управляється за допомогою процесора. Кодування дверних замків має багато тисяч ймовірних варіацій. Здійснити підбір тією єдиною комбінації, яка відкриє замок, неможливо — крім того у разі якщо робити це за допомогою комп’ютера.

 • Електронні пристрої також можуть бути кнопковими. З замками механічної дії їх об’єднує одна і та ж неприємність — западання і стирання кнопок. Виходячи з цього для інтенсивного застосування такий варіант не підходить.
 • Замки, в яких механізм замикання і пульт управління об’єднані в цілісний блок, зараз скрізь встановлені на дверях під’їздів. Досить такий замок знеструмити або вивести з ладу іншим шляхом – і шлях вільний.
 • Але перевага сучасних електронних запірних пристроїв міститься в тому, що їх блок управління може знаходитися зовсім в іншому місці. В такий ситуації, у злочинця за великим рахунком немає доступу до замку, а відповідно, і постаратися розкрити його він не має можливості.

Не можна сказати, що всі електронні замки розкриваються без ключа. Просто ключ можливо пара не таким, до яких ми всі звикли.

Є, наприклад, варіанти, в яких кодова комбінація записана на магнітному носії. Ці пристрої мають найбільш великий рівень захисту, виходячи з цього вживаються зараз у всіх солідних готелях, наукових університетах, адміністративних і державних установах.

Зверніть увагу! В якості ключа для таких замків застосовують пластикову карту, брелок або чіп. Варіанти з пультом, керовані за допомогою радіосигналу, менш надійні – так як сигнал можливо перехопити, а відповідно, і отримати доступ до коду.

Замок кодовый дверной: преимущества и принцип действия

Замок на магнітному носії не тільки набагато надійніше, але і значно складніше технічно. Як ви розумієте, ніяка інструкція, виявлена просторах інтернету, не надасть допомогу встановити його своїми руками – не варто і пробувати.

Але клієнтам цікавий не стільки процес установки, яка в будь-якому випадку здійснюється експертами. Їх більше турбує питання: «Як перекодувати дверний замок у разі ключа?». Про це ми ще скажемо потім.

Як працює електромагнітний замок

Щоб ригель кодового замку мав можливість переміщатися, на вмонтований в нього електричний магніт повинен бути поданий імпульс. Магнітне поле розімкнеться лише тоді, в той час, коли код картки або іншого носія співпаде з кодом приймача. Він являє собою пристрій, що зчитує, в якому за великим рахунком немає ніякої електроніки.

В самому замку є внутрішній блок управління з магнітною обмоткою. Корпус замку фіксується в дверному полотні шляхом накладки або врізки. Металева відповідна планка монтується на коробку, яка є статичною частиною двері.

Отже:

 • При подачі струму на електромагніт, вони з силою притягуються один до одного, і двері відчинити нереально. Зсередини її відкриття здійснюється в більшості випадків натисканням кнопки, ну а щоб відкрити двері зовні, потрібно мати електронний ключ.
 • Для електромагнітного поля досить шестивольтового напруги, яке забезпечується парою міні-акумуляторна батарей. Якби замок доводилося підключати до електромережі, було б достатньо знеструмити провід – і двері відкриті.
 • При встановленні для того щоб замку вкрай важливо забезпечити максимально щільне прилягання дверного полону до коробки. Чим менше буде зазор, тим сильніше магнітне поле буде тримати двері. В такий ситуації доводчик (див. Доводчик для дверей: конструктивні варіанти та вимоги до них), встановлений на двері, буде зовсім не зайвим.
 • Потужність замку підбирається в залежності від маси дверного полотна, але береться з запасом. Для вхідних дверей краще брати замок, талановитий утримати полотно вагою 300 кг Для міжкімнатних — вистачить і 120 кг.

До речі: деякі магнітні замки зможуть не тільки закривати двері, але і навпаки – фіксувати полотно в положенні «відкрито». Безперечною перевагою є той факт, що встановлювати їх можливо на кожні двері – а також пластикові та скляні. Середня питома вартість магнітних замків 12000-15000 рублів.

Особливості електронних замків

Електронний замок розкривається не картою, а шляхом комплекту комбінації цифр на панелі — і забути код ніяк не краще, ніж втратити ключ:

 • Пробувати набрати код навмання також не виявиться: три або чотири невірних комбінації, і зовнішня ручка замка заблокується на 5 хв..
 • Ще 2 неправильних комплекту – знову блокування, протягом якої нереально відкрити двері крім того вірним кодом.
 • Все це супроводжується звуковими сигналами, виходячи з цього злочинці намагаються не зв’язуватися з цими замками, щоб не приваблювати увагу.
 • При покупці замку, краще вибирати модель з оповіщенням. При таких умовах, він не відразу заблокується при неправильному введенні коду, а спершу приверне вашу увагу звуковим знаком – або, залежно від моделі, загориться відповідний індикатор.

Замок кодовый дверной: преимущества и принцип действия

Є такі варіанти замків – і вони найбільш дорогі: 35000 – 40000 рублів, які зможуть бути підключені до телефону або комп’ютера господаря. Сигнал може подаватися на пульт охорони. У разі якщо хто-то намагається підбирати код на замку, ви в той же час про це визначте.

Що стосується функції перекодування, то тут кожному ясно, що вона позбавляє від необхідності поміняти замок в разі втрати ключа або коду. Та й за великим рахунком, замок можливо іноді перепрограмувати тільки з думок безпеки.

Висновок

Перекодування кодових замків механічного типу, які часто стоять на квартирних залізних дверях, здійснюється всього за пару хв. — за допомогою особливого ключа, який йде в наборі з замком. Проробляти цю операцію можливо необмежену кількість разів, виходячи з цього виробники таких замків пропонують окремі комплекти ключів.

Замок кодовый дверной: преимущества и принцип действия

Побачимо, що ключі необхідно брати ключі тієї ж компанії, що і замок. Для зміни коду достатньо відкрити двері, вставити і провернути пара разів ключ проти годинникової стрілки.

Клацання в замку сповістить вас про те, що перекодування дверного замка виконана благополучно. З цифровими замками все значно складніше, оскільки для цього необхідно демонтувати механізм засува.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.