Дверна петля для хвірток: яку вибрати і як встановити

Проста внутрішня дверна петля для хвірток, годиться лише в тому випадку, якщо вони маленькі і досить легкі — до прикладу, зроблені з вузького паркану або пластику. Важкі дерев’яні або залізні вироби вона не втримає.

Давайте подивимося, які ж конкретно навіси можливо застосовувати, облаштовуючи вхід на ділянку.

Накладні зовнішні петлі

На відміну від внутрішніх, що кріпляться до торця дверного полотна, зовнішні петлі прибиваються або присверливаются до його фасадної площини або брусків обв’язки. Це найстаріший вид навісів, призначений для набірних дерев’яних дверей.

Конструкція і область застосування

Накладні петлі призначені для навішування дерев’яних полотен різної конструкції і ваги.

Одне «крило» петлі можливо різної довжини, аж до усієї ширини дверного полотна. У цьому випадку вона робиться частиною самої дверної конструкції.

Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

Пристрій накладних петель і принцип їх дії:

Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

 • Поворотна вісь, біля якої хвіртка двері повертаються при русі. Вона приклепана до однієї з пластин петлі, виходячи з цього не випадає з неї під дією сили тяжіння;
 • Опорний брусок дверної коробки або стовп хвіртки;
 • Дверне полотно;
 • Стаціонарна частина петлі, зафіксована на стовпі або дверної коробки;
 • Кріпильні елементи – саморізи або цвяхи;
 • Рухома частина петлі, що кріпиться до дверного полотна;
 • Стягуючий горизонтальний брусок. Дверні петлі для хвірток кріпляться до них саме на рівні для того щоб бруска – особливо, у разі, якщо протяжність їх рухомої частини менше ширини полотна.
 • Для довідки. Раніше накладні навіси були тільки кованими, і кріпилися на двері за допомогою цвяхів. на даний момент більше поширені литі петлі, а фіксувати їх більш ергономічним і надійніше саморізами.

  Величезне значення має не тільки рівень якості та надійності цих елементів, але і їх зовнішній вигляд, оскільки вони розташовані відкрито. Виходячи з цього ковані петлі досі користуються великим попитом, не звертаючи уваги на те, що їх ціна якщо порівнювати з заводської штампуванням незрівнянно вище.

  Вибір і установка

  Довжина петель і їх кількість, підбираються в залежності від розмірів і ваги хвіртки. Чим довше стріла, тим більше на ній кріпильних отворів, і тим більшу вагу вона витримає, не даючи полотну просідати під своєю вагою.

  Що стосується ваги, то:

  • Для полотна до сорока кілограм достатньо двох навісів, розташованих на відстані 15-20 см від верхньої і нижньої кромки;
  • При 40-60 кг необхідно вже три петлі, причому третя кріпиться нижче верхньої на 20-30 см;
  • У разі якщо полотно важче 60 кг, рекомендується навішувати його на чотири петлі, розташовані на рівній відстані один від одного.

  Навішування хвіртки легко виконується своїми руками. Для цього довга частина петлі спершу прикручується до полотна.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

  Після цього хвіртка встановлюється на місце і фіксується за допомогою клинів, струбцин або інших пристосувань в проектному положенні.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

  По закінченні чого до стовпа або коробки кріпиться друга частина навісу.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

  Рада. У разі якщо з часом полотно все ж просяде, або опорний стовп змінить своє положення, відрегулювати роботу хвіртки буде нескладно. Досить викрутити шурупи, вирівняти її і закрутити їх знову.

  Приварні петлі

  Залізні брами, і кожні інші, в залізному каркасі кріпляться до опор особливими приварними шарнірними петлями.

  Види

  Приварні дверні петлі для хвіртки відрізняються один від одного насамперед розмірами та матеріалом виготовлення. Крім цього, є відмінності по формі, конструкції і здатності нести певне навантаження.

  За формою вони бувають:

  • Циліндричними;
  • Шестигранними;
  • Каплевидными.

  По конструкції:

  • Простими — зі знімним або незнімним «пальцем»;
  • Кульковими — з залізною кулькою, що постачають легке відкривання хвіртки за рахунок зниження сили тертя в петлі;
  • Підшипниковими – з підшипником між двома половинками вироби.

  По навантаженню:

  • Нескладними;
  • Посиленими – з привареними пластинками, що дозволяють розподілити навантаження на петлю більш рівномірно. Що підвищує надійність кріплення хвіртки, і збільшує термін роботи навісів.

  Потрібну кількість петель

  Габаритні розміри приварних петель, як і їх кількість, вибираються у відповідності з вагою хвіртки. Чим вона важча, тим більше їх має бути. Або самі вони повинні бути прекраснішим.

  Рекомендована кількість наведено в таблиці:

  Марка і висота петлі, мм 610-4 (100) 610-5 (125) 613-4 (100) 613-5 (125) 500-4 (100) 500-5 (125) 401-4 (100) 700-4 (100) 700-5 (125) Вага полотна, кг 30 2 40 3 2 2 50 3 3 2 60 3 2 70 3 2 80 3 2 2 90 3 3 2 100 3

  Монтаж хвіртки на приварні петлі

  Відразу варто подчернуть, що самостійно виконати цю роботу досить складно, та й просто нереально, у випадку якщо у вас немає досвіду. Зварювання – процес складний, трудомісткий, страшний для новачка. Виходячи з цього братися за монтаж можливо лише в тому випадку, якщо ви не в перший раз бачите і тримаєте в руках зварювальний апарат.

  Не рахуючи нього, не забудьте запастися електродами, маскою і засобами особистого захисту. Та потрібними інструментами:

  • Залізною щіткою для очищення робочих поверхонь від бруду, іржі, старої фарби;
  • Болгаркою для зачистки зварних швів;
  • Рулеткою або лінійкою, олівцем;
  • Будівельним рівнем;
  • Струбцинами або іншими пристосуваннями для фіксації деталей.

  Рада. Перед тим як починати монтаж, змастіть дверні петлі для хвіртки солідолом або іншим мастильним засобом. А області, до яких вони будуть приварюватися, очистіть від іржі або фарби.

  Потім, необхідно зробити розмітку на дверному полотні, в залежності від кількості петель. Верхня і нижня повинні розміщуватися не далі, ніж в 15-20 см від краю.

  Значно ергономічнєє приварювати їх, в той час, коли хвіртка і коробка знаходяться в горизонтальному положенні.

  Докладний опис процесу продемонстровано в таблиці:

  Зображення Опис Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Укладіть хвіртку або її каркас і опорний стовп на горизонтальну площину так, щоб між трубами, до яких будуть приварюватися петлі, залишався зазор 3-4 мм. Для цього проклавши між ними проставки з шматочків металу або відпрацьованих кіл від болгарки, і затисніть струбцинами. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить По лінії зварювання проведіть на опорній трубі лінію, паралельну краю, і зафіксуйте вздовж неї рівний брусок або відрізок труби.

  Можливо затиснути струбцинами, або прихопити точкової зварюванням.

  Поклавши петлю торкаючись до бруска, підкладіть під нього сірники або шматочки дроту, щоб забезпечити зазор.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Утримуючи циліндр притиснутим до бруска, прихопіть його верхню половину в двох місцях до труби каркаса. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Після цього прихопіть нижню частину, і видалите/зріжте тимчасовий брусок. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Зніміть струбцини, утримують хвіртку і коробку спільно, і впевніться в надійності рух полотна.

  У разі якщо все нормально, знову віддайте на місце проставки та струбцини, щоб приварити петлі капітально.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Проваріть обидва шва суцільний зварюванням. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Зачистите шви болгаркою, щоб не залишилося напливів. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Відкрийте хвіртку і проваріть шви з тильного боку. Зачистите їх. Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить Щоб надати конструкції закінчений естетичний вигляд, загрунтуйте і пофарбуйте її.

  Для довідки. Це лише один з варіантів. У кожного зварника є свої секрети, як забезпечити рівномірні проміжки між каркасом і петлями, як розташувати їх всі по одній вертикальній осі і т. д. Подивіться пара відео, та виберіть для себе найбільш підходящий метод.

  У разі якщо ж стовпи хвіртки вже стоять, монтаж здійснюється за іншою технологією. Інструкція рекомендує спершу точно розмітити і приварити верхні частини петель до стулки хвіртки.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

  По закінченні чого, як і у випадку з накладними навісами і дерев’яними хвірткою, стулка встановлюється в отвір, і фіксується в ньому за допомогою підкладок і клинів. Вертикальність установки, і перебування в одній площині з коробкою, перевіряється будівельним рівнем.

  Після цього, у верхню частину петлі вставляється нижня частина, а її положення наголошується на опорному стовпі крейдою або будівельним олівцем. Або вона відразу прихоплюється в двох місцях точкової зварюванням.

  Дверная петля для калиток: какую выбрать и как установить

  Прихопивши всі петлі, необхідно прибрати клини і підкладки, і перевірити рух хвіртки. Лише потім можливо робити вертикальні суцільні шви.

  А далі все так само: проварюються внутрішні шви, вони зачищаються, по закінченні чого вся конструкція забарвлюється у вибраний колір.

  Висновок

  Зараз ви розумієте, якими бувають дверні петлі для хвірток, і в яких випадках застосовують той або інший вид. А при спразі, зможете і самі здійснити монтаж. Зробити це буде ще легше по закінченні уважного перегляду відео в даній статті, та інших відеосюжетів, знятих умілими будівельниками і зварниками.

  Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован.