Дверна фурнітура: на що звертати увагу при виборі

Неспеціалізованим терміном «фурнітура», прийнято іменувати комплект допоміжних аксесуарів, без яких конструкцію або предмети вжитку нереально застосовувати за призначенням. І перш за все, без неї не обійтися при установці дверей.

У магазинах стенди дверної фурнітури від всіляких версій вітчизняних і зарубіжних виробників, і людині, що не має поняття про її конструктивних і експлуатаційних родзинки, зробити вибір дуже непросто. Для багатьох людей головним орієнтиром була і залишається ціна, але необхідно зауважити, що неякісна фурнітура повною мірою може створити неприємності і спричинити збитки.

Статті про дверної фурнітури, які пропонує увазі читачів наш сайт, звичайно відео в даній статті, допоможуть впоратися зі складним завданням комплектування дверей.

З чого виготовляють дверні аксесуари

У виробництві дверної фурнітури застосовують, здебільшого, метали, але не в чистому вигляді, а у вигляді сплавів. Це можливо нержавіюча сталь, звичайно латунь, яка являє собою композит міді, цинку та/або олова. Латунь є найбільш дорогим сплавом: з неї роблять вироби класу люкс, з дизайном під старовину.

Отже:

 • Надзвичайна популярність цього матеріалу пов’язана з його антикорозійними властивостями, звичайно легкістю поверхневої обробки, яка дозволяє відполірувати виріб до золотого блиску. Більш дешеву фурнітуру виготовляють з цинк-алюмінієвого сплаву з додаванням магнію або міді, який у всьому світі позначають, як «Zamak», а у нас «ЦАМ».

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • До речі, за допомогою багатошарових декоративних покриттів, виріб зі сплаву ЦАМ, може виглядати, як латунне. А за великим рахунком, поверхня будь фурнітури піддається додатковій обробці. Найпоширеніший метод – це нанесення вузького шару корозійно стійкого металу: хрому, нікелю, цирконію, крім того золота, яке здійснюється електролітичним методом.

Як варіант, вироби зможуть анодироваться або оксидироваться — іншими словами, на поверхні сплаву зобов’язана з’явитися окисна плівка, що захищає фурнітуру від подряпин і вологісних дій, звичайно надає їм певні декоративні якості.

Час від часу фурнітуру покривають порошковою фарбою. Вона створює саме міцне покриття, яке за надзвичайну механічну міцність нарекли антивандальним.

Що комплектують двері

Отже, ви прийшли в магазин, дивіться на стенд для дверної фурнітури, і не розумієте, якому варіанту дати перевагу? Комплект потрібних аксесуарів, якими комплектують двері, залежить не тільки від їх призначення, але і від матеріалу виготовлення.

Механізм відкривання також має значення, оскільки, наприклад, у відкатних або складних дверях є ролики, яких немає в дверях з притвором. Двері-книжки і «гармошки», в більшості випадків комплектуються виробником.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

А от у випадку якщо мати на увазі найбільш звичні для більшості людей дерев’яні розпашні двері, які доводиться при купівлі укомплектовувати самостійно, то основний перелік такий: петлі, ручки, засувки, замки, шпінгалети, оченята. Виходячи з цього, потім ми представимо огляд дверної фурнітури, який не лише надасть допомогу визначитися з вибором, але і провести незалежну установку.

Ручки і засувки

Замки врізають не тільки у вхідні двері (див. Установлення замка на вхідні двері – все не так складно). Виробники фурнітури так само пропонують і врізні замки для міжкімнатних дверей, які дозволяють членам сім’ї скоротити особистий простір.

До них, само собою зрозуміло, не пред’являються такі жорсткі вимоги, як до закриває пристроїв на вході, оскільки вони уособлюють швидше умовна перешкода, ніж фактична.

Кноби

Значно частіше на внутрішніх дверях ставлять, так названі, кноби, які в перекладі з англійської означають «набалдашник». Це ручка-замок з кнопкової конструкцією, яка в повній мірі відповідає своїй назві, і по зовнішньому вигляду асоціюється з набалдашником тростини.

Отже:

 • Виглядають вони дуже органічно, в застосуванні ергономічні, коштують недорого, виходячи з цього, саме на них припадає не менше половини всіх продажів. До речі, є три варіанти їх виконання: це зможуть бути ручки з язичкові засувкою; ручки, мають фіксатор з одного боку; ручки з нескладним замком, що закривається ключем.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Замок або фіксатор знаходяться в корпусі ручки, що і забезпечує компактність вироби. Встановити його своїми руками несложнее, оскільки для цього потрібно всього лише зробити два отвори в стулці і маленьке поглиблення під відповідну планку в коробці.
 • Діаметр отворів під ручки, утворює не менше 50 мм, що не дозволяє замінити їх замком іншої конструкції. Кноби зможуть мати форму кулі, конуса або циліндра – причому, нарівні з металом, в їх виготовленні вживається і дерево.

Дверна фурнітура Итарос, що виготовляється за європейськими стандартами у нас, звичайно не менше відомі вітчизняні марки: Домарт, Апекс, Нора-м, пропонують величезний асортимент замків для внутрішніх дверей. Серед представлених у ньому моделей знайдеться варіант для будь-якого інтер’єру – як сучасного, так і оформляється в одному з історичних архітектурних стилів.

Натискні Ручки

Нарівні з кнобами, які в основному встановлюють на дверях в кухню, санвузол або спальню, для установки на внутрішні двері застосовують засувки і замки з фалевою (натискний) ручкою. Вони бувають двох типів. У замках з засувкою або засувкою, є ручка на видовженої прямокутної планки.

 • У разі якщо це замок для вхідних дверей, то на цій планці буде ще й отвір для закриваючого механізму. У ручок, призначених для міжкімнатних дверей, планка не рідкість цільною, чи на ній є поворотний фіксатор.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Другий варіант являє собою натискні ручку, розташовану на окремому підставі (розетки), яке має круглу або квадратну форму. Значно частіше, даний тип ручок вживається на міжкімнатних дверях. Обидва види замків кріплять на двері або гвинтовими стяжками, або шурупами, що розташовуються над і під механізмом закривання.

Зверніть увагу! При купівлі варіанту з шурупами, необхідно переконатися, що їх протяжність перекриє товщину полотна дверей і забезпечить звичайне кріплення.

 • направлятися так само приділити час перпендикулярності штока ручки відносно поверхні пластини, звичайно наявності компенсатора у вигляді втулки з пластику, який обереже механізм від ймовірних перекосів, і забезпечить м’якість його роботи.

Контролюйте так само язичок замку, який повинен рухатися гладко і забиратися всередину цілком крім того при найменшому повороті ручки. Пружина в замковому механізмі повинна бути пружною – лише тоді вона зможе повернути у вихідне положення і язичок, і ручки.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Такі обережності при покупці замків для внутрішніх дверей: як фалевых, так і кнобов, аж ніяк не зайві, оскільки частенько в одному наборі можливо знайти ручки від одного виробника, а механізм від іншого. Зокрема, може статися так, що язичок механізму забирається всередину при повороті 40 градусів, а ручка не повертається більше, ніж на 30 градусів.

Подібні нюанси виявляються вже по закінченні врізки вироби. І щоб якось вийти з положення, доводиться або поглиблювати відповідну частину замку, або навпаки, пробувати розширити зазор між стулкою і коробкою.

Продавцям, у більшості випадків, нічого не доведеш – та й ніхто не прийме назад замок, який вже встановлювався. Так що, будьте уважні при покупці.

Петлі

У разі якщо сказати про дизайн дверних петель, то варіантів, як і в ручок, досить багато. Що стосується конструкційних родзинок, то існує два основних типи: роз’ємні петлі, що дозволяють знімати стулку дверей без демонтажу фурнітури, і нероз’ємні, які, зі свого боку, мають пара різних механізмів дії.

Накладні і врізні

Роз’ємні петлі ставлять, по більшій частині, на міжкімнатні двері. Вони бувають універсальними, але є і варіанти, орієнтовані лише на ліве або праве відкривання. Залежно від виробника, такі петлі реалізовують штучно — або парним набором, який в обов’язковому порядку входить кріплення, плюс інструкція по установці.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • З нероз’ємних петель двері вже просто так не знімеш – потрібно відкручувати самі петлі. Вони складаються із двох рухомих елементів, скріплених між собою за допомогою штифта і двох підшипників. На фото зверху представлений накладної варіант, але нероз’ємні петлі зможуть бути і врізними.

Їх встановлюють лише на дерев’яні двері, оскільки в ході монтажу під них припадає робити вибірку. Перевагою врізних петель є той факт, що їх нереально скрутити, не відчинивши полотно — виходячи з цього їм саме місце на вхідних дверях. І ще: подібний метод встановлення сприяє збільшенню механічної міцності петель, що вельми актуально для масивних полотен.

Вкручені

Ще один варіант нероз’ємних петель – це штиркові петлі, які ще називають ввертными. Вони фіксуються не окремим кріпленням, а за допомогою штирьков з самонарезающей різьбленням, яких у петлі як мінімум два. Бувають і трьох — або четырехштырьковые варіанти, які розраховуються на більш високі навантаження.

 • Вкручені петлі дуже нескладні в монтажі, але саме основне, вони дозволяють максимально точно коректувати положення дверної стулки, для чого, фактично, і були придумані. Двері на пінових петлях можливо регулювати не тільки по висоті і притиску, але так само створювати і бічну регулювання.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Штир петлі має загострений наконечник і різьблення з кроком 2 мм, яка дозволяє виконати якісну центрування отвори, і зробити правильний монтаж. Угвинчується він допомогою шестигранного наконечника, надітого на шуруповерт, а регулюється ключем-шестигранником.

Вкручені петлі вельми надійні і за рахунок унікального виконання різьби, міцно тримаються в деревині. Єдино, товщина коробки не завжди дозволяє застосовувати петлі даного виду. Але є гарний компроміс – комбіновані петлі. У них з однієї сторони штир, який угвинчується в полотно, а з іншого – простий накладної елемент.

Приховані

Найменування цих петель говорить сама за себе. Вони встановлюються так, що в той час, коли двері закриті, петлі залишаються невидимими як з одного, так і інакше.

Ну а раз їх не видно, та демонтувати їх, не відкривши двері, нереально. Виходячи з цього даний варіант петель ставлять, по більшій частині, на вхідні двері. Інтер’єр вони також не зламають, і в той час, коли двері оформляється в одному стилі із стіною, без прихованих петель не обійтися.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Як і інші види петель, «невидимки» зможуть бути орієнтовані на одностороннє відкривання, або бути універсальними, на що перш за все необхідно звертати увагу при покупці. Конструктивно, такі петлі зможуть істотно розрізнятися, чому і принцип їх установки можливо неоднаковим.

Впоратися з цим завданням без неприємностей, дозволяє схема з монтажу, яка в більшості випадків додається до виробу. Петлі підбираються по вазі полотна, на якому, у разі якщо це одностулкові двері, встановлюють три штуки. В упаковці з петлями є шестигранний ключ, завдяки яким регулюється положення стулки.

Декоративно-захисні елементи

Щоб фіксувати одне з полотен на полуторним або двостулкові двері, потрібно встановити особливі засувки, іменовані шпінгалетами. Пристрій досить просте, але також має свою класифікацію. В залежності від принципу монтажу, засувки бувають врізними, вбудованими та накладними.

 • Врізні шпінгалети фактично непомітні на дверях, виходячи з цього анітрохи не псують їх екстер’єр. Вони зможуть бути автоматичними, або приводитися в рух поворотним важелем вручну. До речі, такі засувки часто бувають врізані в двостулкові двері виробником.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • На відміну від них, вбудовуваний шпінгалет встановлюється в порожнину має намір вирізаного в полотні каналу. Неприємність лише в тому, що вірно вирізати його самостійно зможе не кожен. Помилка чревата тим, що можливо просто зламати двері. Так що, у випадку якщо у вас немає в розпорядженні досвідченого інструменту, краще дати переваги накладними шпингалетам.
 • Їх перевага полягає в тому, що для установки не потрібно вирізати пази, виходячи з цього встановити засувку накладного типу можливе не тільки уздовж, але і на будь-яку іншу двері. Є два варіанти накладних засувок: ригель цілком можливо видно, а можливо повністю прихований у корпусі.
 • Матеріалом виготовлення шпінгалетів допомагає або метал або пластик, який хоч і здешевлює виріб, але поряд з цим знижує термін його роботи. А за великим рахунком, засувки на двері зможуть виглядати не гірше, ніж ручки, і декоруватися під золото, латунь, срібло. До речі, в дверях, оснащених електромеханічними закриваючими пристроями, шпінгалети радіокеровані – але вони в цьому випадку входять в набір замку.

Дверная фурнитура: на что обращать внимание при выборе

 • Ніякі суперсекретні замки і системи охорони, так і не витіснили з ужитку засувки, які не просто фіксують полотно, як шпінгалет, але і є самим надійним закриває пристроєм для людини, що перебуває в приміщення. Часто їх додатково оснащують ланцюжком, що ми і бачимо на фото.

До речі, про ланцюжку: далеко не кожному по кишені встановити на двері відеовічко, який мав можливість давати людині уявлення про те, що коїться за дверима. Його і фурнітурою-то вже не назвеш, оскільки це самий справжній прилад відеоспостереження.

А ланцюжок дає можливість сказати з візитером, бачити його, і одночасно з цим блокує розорювання двері, не даючи чужинцю увійти в будинок без згоди господаря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.