Дверні петлі метелики – оптимальне рішення для домашнього

Багатьом з тих, хто воліє самостійно справлятися з глобальними ремонтними роботами по дому, досить часто не достатньо досвіду та деяких інструментів. Брати їх для одного разу легко невигідно, виходячи з цього домашні умільці намагаються шукати вихід і обходитися тим, що є. Наприклад, щоб встановити міжкімнатні двері, маючи в наявності лише викрутку, необхідно придбати особливі накладні петлі дверні петлі метелики.

З даної статті ви визначите все про даній фурнітурі.

Особливості петель-метеликів

Прості накладні петлі необхідно врізати – поглиблювати в дверний торець і коробку, щоб між ними не залишалося зазору. Зовсім інша справа – петлі дверні метелики. У складеному вигляді це як одна карта з фігурним прорізом. А в розкритому положенні середня частина розгортається, залишаючи в центрі карти отвір.

Будучи встановленою на місце, така петля не утворює зазорів між коробкою і дверима, оскільки одна частина вкладається в іншу, а не накладається на неї.

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего

Основна перевага такої фурнітури – відсутність необхідності і простота монтажу в будь-яких інструментах, не рахуючи викрутки або шуруповерта.

Якими бувають «метелики»

Відрізняються такі петлі за кількома параметрами. Головний – конструктивний. Вони можуть бути плоскими – для дверей без притвору, і з вигином – для дверей з притвором.

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего

Крім цього вони зможуть бути:

 • Лівими;
 • Правими;
 • Універсальними – придатними для установки на двері з будь-якою стороною відкривання.

Рада. Перед придбанням постійно звертайте увагу на поточний момент, в іншому випадку ризикуєте придбати невідповідну фурнітуру.

Велике значення має матеріал, з якого виготовлені петлі дверні метелик. Чим він міцніше і стійкіше до навантажень, тим довше прослужить виріб.

Значно частіше петлі роблять із сталі, нержавіючої сталі або латуні. І додатково захищають від підвищеної вологості і корозії-яким покриттям.

Це можливо:

 • Гальванічне покриття хромом, цинком або нікелем;
 • Полімерно-порошкове покриття, яке крім надійного захисту металу від іржі дозволяє надати петель фактично будь-який відтінок для гармонійного поєднання з кольором дверного полотна.

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего

Відповідно, відрізняються вони і за кольором.

Серед виробів з гальванічним покриттям значно частіше бачаться імітації таких сплавів і металів, як:

 • Мідь;
 • Латунь;
 • Хром;
 • Золото;
 • Срібло.

Вони зможуть бути блискучими або матовими.

Ще один серйозний параметр – марка. Якісні петлі можливо відшукати лише у відомих виробників дверної фурнітури. Ціна на них вище, але вони є десятиліттями.

Для довідки. Якщо судити з відгуків, найкращою якістю серед російських марок володіє фурнітура Апекс.

мінуси і Плюси

До переваг обрисовываемой фурнітури можливо віднести:

 • Простота установки: врізання дверної петлі метелик не потрібно, виходячи з цього встановлюється вона без попередньої підготовки полотна і коробки;

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего

 • Щільне, без щілин, прилягання полотна до дверної коробки;
 • Унікальний зовнішній вигляд;
 • Досить довгий термін роботи за умови правильності і якості самого виробу його монтажу.

Є в них і недоліки, про яких потрібно не забувати, якщо ви плануєте вішати двері своїми руками.

 • Вага дверного полотна повинен бути маленьким, оскільки петлі не вирахувані на важливу навантаження.

Зверніть увагу. Значно частіше рекомендований вага полотна утворює не більше 25-30 кг. Іншими словами, йдеться лише про міжкімнатних дверях з легких матеріалів.

 • Поверхня для монтажу повинна бути ідеально рівною, інакше карти не зійдуться або будуть размешаться в різних площинах.
 • Щоб зняти двері з петель, з них потрібно буде викручувати саморізи, оскільки метелики – нероз’ємні.

Фахівці воліють метеликам прості врізні петлі. Проте, вони користуються величезною популярністю, особливо у домашніх майстрів.

Як навісити двері на петлі-метелики

Перед тим, як повідати, як встановити дверні петлі метелик, хочеться дати пораду визначитися з їх числом. У більшості випадків, для стандартної міжкімнатних дверей з МДФ і аналогічних матеріалів достатньо двох петель. Але їх можливо і більше, у разі якщо вага полотна перевищує 25 кг, а висота 2 м.

Не рахуючи самих петель вам будуть потрібні:

 • Шурупи для їх кріплення, які досить часто йдуть в наборі;
 • Шуруповерт або викрутка;
 • Рівень;
 • Простий олівець;
 • Рулетка або довга лінійка;
 • Кожні прокладки або клини для фіксації полотна у коробці при розмітці.

Інструкція по установці наведена в таблиці:

Зображення Опис Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Допомогою лінійки відміряйте від верхнього краю полотна 20-25 см і поставте олівцем позначку для центру верхньої петлі. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Те ж саме повторіть інакше, зазначивши центр нижньої петлі.

якщо петель більше двох, розбийте на рівні відрізки відстань між двома крайніми мітками для інших петель.

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Встановіть полотно в коробку і зафіксуйте його в потрібному положенні за допомогою прокладок. В обов’язковому порядку застосовуйте рівень для перевірки горизонтального і вертикального положення сторін.

Перенесіть мітки з торця полотна на коробку

Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Прикладіть петлю до дверей, поєднавши її центр з міткою, і олівцем відзначте точки кріплення через отвори внутрішньої карти. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего В намічених точках просвердлите отвори для шурупів. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Закріпіть на торці внутрішню карту петлі. Поряд з цим намагайтеся не затягувати шурупи сходу, робіть це рівномірно, без перекосів подробиці. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Абсолютно вірно так само закріпіть решта петлі. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Переконайтеся, що в закритому положенні зовнішня карта рівно лягає на площину торця. У разі якщо це не вірно, перекрутіть внутрішні карти, підкладаючи під них де необхідно шматочки картону. Дверные петли бабочки – оптимальное решение для домашнего Тимчасово зніміть петлі і повторіть все, починаючи з розмітки отворів, на дверній коробці. По закінченні чого зовсім закріпіть обидві половинки петель кожну на своїй стороні.

Як бачите, все досить легко. Але у випадку якщо двері потрібно зняти, доведеться знову викручувати шурупи.

Висновок

У тому разі, в той час, коли вам необхідно встановити в квартирі легкі міжкімнатні двері самостійно, самим хорошим варіантом для якісного монтажу стануть петлі дверні метелики. З ними впорається крім того новачок.

Але не забувайте, що вони не підходять для важких полотен і вхідних дверей з натурального масиву дерева. Їх необхідно вивішувати на класичні петлі. Докладніше вивчити процес монтажу можливо, глянувши відео в даній статті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.