Дверні двосторонні петлі для маятникових дверей

У побуті досить часто бачаться обстановці, в той час, коли самої ергономічної була б двері, розчиняються в будь-яку сторону. Але прості навіси не дозволяють це робити. Але існують особливі дверні двосторонні петлі, призначені саме для таких конструкцій. Їх досить часто іменують маятниковими або барними.

Про родзинки таких петель, сфери їх застосування, пристрої та монтажі і відправиться звернення в даній статті.

Сфера застосування

Несложнее всього проілюструвати роботу маятникових дверей на прикладі ковбойських салонів. Кажуть, ковбої раніше заїжджали в бар прямо на коня, а вона, як ви розумієте, відкрити двері на себе не має можливості. Виходячи з цього і придумали конструкції, вільно рухаються близько осі в будь-яку сторону.

на даний момент сферою застосування маятникових петель стали по більшій частині місця з високою прохідністю народу – торгові приміщення, вокзали, метро. Ергономічні вони і в тих випадках, в той час, коли людині важко відкривати двері на себе. Приміром, у випадку якщо у нього зайняті руки, або це каліка-візочник.

Виходячи з цього дверні петлі двостороннього відкривання досить часто вживаються і в медичних установах, і на фірмах публічного харчування, і складах, а також в квартирах, в яких живуть літні люди або люди з обмеженими можливостями.

Але не завжди подібні конструкції роблять тільки утилітарну функцію. Вони дуже органічно вписуються і в деякі інтер’єрні стилі. Приміром, на останній картині представлені декоративні дерев’яні ворота, стилізовані під вхід в ковбойський салон.

Особливості та види двосторонніх петель

Зовні двосторонні дверні петлі схожі на всім звичні карткові.

Особливості конструкції

На відміну від простих карткових петель, у них не дві пластини на одній осі обертання, а три на двох. Причому, середня знаходиться між осями, і не має монтажних отворів.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

Найбільш поширені навіси, у яких штифтів встановлені пружини. Вони повертають стулки в закрите положення незалежно від того, в який бік і на яку амплітуду вони були відкриті.

Види

Розрізняють такі навіси за кількома параметрами:

 • По напрямку відкривання стулки, вони зможуть бути правими, лівими або універсальними;

Рада. Щоб з’ясувати, які конкретно петлі вам необхідні, підніміться обличчям до дверей і уявіть, що відкриваєте її на себе. Якщо ви робите це правою рукою, навіси повинні бути правостороннім, у разі якщо лівою – лівосторонні.

 • За методом монтажу – прикручивающиеся і приварні. Останні не мають монтажних отворів на картах, оскільки приварюються до залізній коробці і каркаса дверей. Вживаються в основному для вуличних та гаражних воріт і хвірток. У продажу вони практично не бачаться, але умільці роблять їх з двох простих приварних навісів, приварюючи до них залізні пластинки.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

 • По конструкції. Тут ми розглядаємо лише накладні петлі для простих дерев’яних дверей, які кріпляться до торця полотна і дверної коробки. Але у випадку якщо двері виготовлена зі скла або металу, кріплення для її двостороннього відкривання має зовсім іншу конструкцію. У більшості випадків, він встановлюється у верхньому і нижньому торці полотна і йде в наборі з ним.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

Для довідки. Подібні петлі виробляють і для дерев’яних дверей. Їх іменують італійськими. Але попитом вони практично не користуються – бентежить висока ціна.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

Параметри вибору

Щоб вибрати якісні та підходящі вам двосторонні дверні петлі, необхідно звертати увагу не тільки на їх зовнішній вигляд і колір. Це, само собою зрозуміло, також принципово важливо для естетичного сприйняття. Але ще серйозніше, щоб двері нормально працювала і служила довго.

Виходячи з цього послідовно оцінюємо наступні параметри:

 • Напрямок відкривання. Про це вже було сказано вище.
 • Розміри. Насамперед ширину карт, яка повинна бути не більше товщини дверного полотна.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

 • Максимальний вагу. Навряд чи до кожного навісу додається інструкція з експлуатації, але інформація про великому навантаженні на неї повинна бути у продавця.

Рада. Майте на увазі, що навантаження вказується на одну петлю. Знаючи масу дверного полотна, можливо вирахувати потрібну кількість навісів.

 • Зовнішній вигляд. Це та форма, яка може відрізнятися від стандартної прямокутної. І колір, який підбирається до дверей або інших деталей інтер’єру. Вибір великий: золото, хром, латунь, латунь у матовому і полірованому виконанні. Є і навіси, покриті порошковою фарбою різного кольору.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

Деякі вироби забезпечуються додатковими функціями. Приміром, підшипниками для плавного і безшумного руху і елементами регулювання швидкості самовільного закривання дверей.

Монтаж

Монтаж таких петель мало відрізняється від установки простих карткових. Щоб краще усвідомити викладене нижче опис, подивіться спочатку на комплектність виробів і їх схему.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

Отже, петлі дверні двосторонні пружинні можливо регулювати, змінюючи силу стиснення пружин. Перед монтажем їх потрібно послабити, а по закінченні нього – піджати для забезпечення незалежного повернути полотна у вихідне положення.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей

 • 1 – пружина;
 • 2 – втулка з отворами для стопора;
 • 3 – стопор;
 • 4 – стопорний гвинт;
 • 5 – торцева гайка.

А оправка – це залізний штир, завдяки якому створюють регулювання.

Зараз можливо поглянути, як своїми руками встановити двері на двосторонні пружинні петлі:

Зображення Опис Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей Аби вивільнити пружини, необхідно витягти стопор з отвору на втулці.

Для цього вставляємо оправлення найближчим вільний отвір і повертаємо втулку за годинниковою стрілкою.

Стопор звільняється і його легко вийняти.

Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей Далі все як в більшості випадків: розмічаємо положення петель на торці полотна та дверної коробки. Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей По розмітці вирізаємо пази в тілі коробки і дверного полотна. Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей Вкладаємо карту петлі в паз коробки і прикручуємо саморізами. Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей Те ж саме повторюємо з другої картою, прикручуючи її до дверей. Дверные двусторонние петли для маятниковых дверей По закінченні установки взводим пружини в обох штифтах. Знову допомогою оправки повертаємо втулку за годинниковою стрілкою, вставляючи її в отвір, розташоване ближче до карти. А у вільний отвір вставляємо стопор.

Після цього виходимо, закриваємо двері і повторюємо процедуру на другому штифті.

Контролюємо плавність ходу і при необхідності підтягуємо або послаблюємо пружину.

Рада. Регулювання необхідно проводити обережно, не докладаючи величезних зусиль. В іншому випадку можливо зірвати пружину.

Часто протягом тривалої експлуатації пружини самі послаблюються. У таких випадках їх знову підтягують. Основне – не втратити оправлення.

Висновок

Двосторонні дверні завіси незамінні, якщо необхідно забезпечити вільний прохід величезної кількості народу або вільне пересування людей із зайнятими руками. Вони дуже зручні для навішування воріт і хвірток в приватних будинках.

У випадку якщо вас зацікавили можливості, які дає їх застосування, рекомендуємо дивитися відео в даній статті, яке надасть допомогу досконально розібратися в технології монтажу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.